Dnes je 24.apríla 2024, meniny má Juraj

  • Dizajn
  • 0
  • 15. októbra 2023, 18:15
  • 4 m, 30 s

Minimalizmus v praxi: kľúč k škandinávskemu dizajnu

Škandinávsky štýl postupne preniká do rôznych oblastí života. Najviac badateľný je v interiérovom dizajne, kde si už nejaký čas drží popredné priečky v obľúbenosti. Jednoduchosť, čistota a uhladenosť škandinávskeho dizajnu vyvolávajú pocit otvorenosti v spojení s útulnosťou. Nájdite spolu s nami kľúč k škandinávskemu dizajnu a otvorte dvere k modernému bývaniu.

Škandinávsky dizajn v obývačke – elegancia a neutrálne farby

Obývacia izba je miestnosťou, kde sa so škandinávskym štýlom môžete vyhrať do sýtosti. Myslite na to, aby ste severský dizajn zakomponovali naozaj do každej časti obývacej izby. Začnite pekne od podlahy a nezabudnite ani na osvetlenie. Samozrejme, že pozornosť je nutné venovať hlavne výberu nábytku. Nábytok v obývacej izbe by mal spĺňa estetickú i praktickú funkciu.

Pre škandinávsky dizajn je kľúčovým prvkom drevo, ktoré veľmi dobre vyzerá s inými prírodnými materiálmi, tehlami a izbovými rastlinami. Drevená podlaha alebo podlaha z imitácie dreva v bledom dekóre je základom. K podlahe dolaďte nábytok s povrchovou úpravou v bielej, bledo hnedej a béžovej farbe. S nábytkom to však nepreháňajte a kúpte radšej menej, ale kvalitných kúskov. Centrálnym prvkom musí byť sedacia súprava v sivej, hnedej či krémovej farbe. Na sedačku uložte prikrývky, vankúše a iné dekorácie z vlny a kožušiny.

Z nábytku preferujte taký, ktorý je postavený na nožičkách. Vytvoríte efekt lietania a vzdušnosti. Obývacia stena musí byť plná poličiek, skla a prípadne zrkadiel. Jednotlivé kusy nábytku vhodne osvetlite malými bodovými lampičkami a visiacimi žiarovkami, ktoré nahradia klasický luster.

Škandinávsky dizajn v spálni – vsaďte na drevo a jednoliatosť

Centrálnym prvkom každej spálne je posteľ. Pre škandinávsky dizajn je ideálne vybrať posteľ vyrobenú z dreva. Preferujte drevo jasnejšej farby alebo drevo so štruktúrou. V rovnakom štýle dolaďte aj nočné stolíky. K posteli nezabudnite položiť kožušiny alebo vlnené behúne s vyšším vlasom. Ako kontrast k drevu môžete na nočné stolíky umiestniť kovové lampičky v šedej farbe. Mäkučká bavlnená deka v bielej alebo krémovej farbe prehodená cez posteľ spolu s množstvom vankúšov dotvoria atmosféru.

Poslednou bodkou k dokonalosti budú skrine, ktoré musia byť funkčné. Škandinávsky štýl v spálni uprednostňuje jednoliatosť priestoru, a preto zvoľte vstavené skrine alebo nábytok siahajúci od podlahy po strop. Vytvoríte vizuálne pocity prepojenia stien a skrine. Priestor zväčší biela skriňa so zrkadlovými dverami. Jednoliatosť rozbite veľkou izbovou rastlinou umiestnenou v rohu miestnosti.

Škandinávsky dizajn v kuchyni – pohodlie a prírodné materiály

Veľmi luxusne pôsobí škandinávsky dizajn v kuchyni. Kuchyňa by mal byť pohodlným pracovným miestom pre gazdinku a príjemným prostredím pre každého návštevníka kuchyne. Preto sa zamerajte na materiály, ktoré majú povrchovú úpravu umožňujúcu jednoduché čistenie a sú zároveň oku lahodiace.

Centrálnou časťou kuchyne môže byť drevený kuchynský ostrovček, nad ktorý zavesíte luster z kusa dreva so zasadenými visiacimi žiarovkami. Okolo ostrovčeka postavte drevené stoličky. V kuchyni môžete podobne ako v spálni zvoliť dominantnú farbu bielu v kombinácii so sivou alebo bledo hnedou. Elektrické spotrebiče v sivej farbe pekne doplnia bielu a hnedú. Kovové efekty spolu so sklom sú ďalšie prvky, ktoré v severských krajinách hrajú v bytovom dizajne prím. Aj do kuchyne patria dekorácie. Pre vytvorenie škandinávskeho dizajnu dokúpte do kuchyne bylinky v kvetináčoch alebo drobné dekorácie v podobe sošiek.

beevam
marketing
Email marketing

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie