Dnes je 13.apríla 2024, meniny má Aleš

  • Sponzorovaný Bývanie
  • 0
  • 19. februára 2024, 08:21
  • 2 m, 48 s

Efektívne tipy, ako ušetriť za kúrenie v domácnosti

Rastúce ceny energií v uplynulých rokoch prinútili azda každého hľadať spôsoby a cesty, ako ušetriť na nákladoch za vykurovanie. Aj takéto obdobie totiž môže prinášať určitú príležitosť v tom, že objavíme, ako sa dajú robiť veci efektívnejšie a úspornejšie. A to platí aj pri kúrení.

Začína sa to pri radiátoroch

Niektoré tipy, ktoré získame v období, keď musíme šetriť, sa nám totiž zídu aj neskôr v bežnom fungovaní. A predĺžia aj životnosť bytu či domu. Kúrenie ako také sa samozrejme odvíja od radiátorov. To nie je nič prekvapujúce, no aj v tomto prípade platí, že je dôležité, akým radiátorom vykurujeme priestor, a v akom je tento radiátor stave. Teda či nie je zavzdušnený, či nie je opotrebovaný, či niekde neuniká teplo, a podobne. Napríklad kvalitné Korado radiátory zabezpečia, že to, za čo platíte pri faktúre za teplo, naozaj ide do vykurovania vašej domácnosti, a nestráca sa niekde inde. Investícia do kvalitného radiátora vám na konci dňa môže priniesť úsporu na nákladoch.

Nie na nulu a potom naplno

Potom sú typické veci, ktorých sa možno dopúšťal či dopúšťa každý z nás. Temperovanie je dôležité zvlášť v prípadoch, ak z bytu často odchádzate, či už na určitý úsek dňa, alebo na dlhšie obdobie. Pre úsporu nákladov ani pre životnosť nehnuteľnosti nie je dobré, ak radiátory pri odchode vypnete na nulu, a potom ich pri príchode zapnete na nulu. Toto jednoducho nerobte. Lepšie je udržiavať konštantnú teplotu a nechať radiátor pustený na nižšom stupni aj v čase, ak sa nenachádzate doma.

Dbajte aj na detaily

Rovnako v zime nechávajte odostrené rolety, aby sa priestor prirodzene vykúril slnečným svetlom. Taktiež dbajte na to, aby sa rovnomerne vykurovali jednotlivé miestnosti, aj tie najmenšie. Prehnané vlhko môže spôsobovať plesne a tiež znižovať kvalitu života v domácnosti. Nevyhnutnosťou je preto napríklad kvalitný rebríkový radiátor do kúpeľne, ktorý vám jednak zaistí tepelný komfort, ale zároveň vysuší uteráky a odstráni vlhkosť z týchto priestorov. Ako sami vidíte, sú to pomerne jednoduché veci, ktorých sa stačí držať, pokiaľ chcete ušetriť na nákladoch za kúrenie.

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie