Dnes je 20.júna 2024, meniny má Valéria

  • Sponzorovaný Bývanie
  • 0
  • 29. mája 2024, 09:33
  • 2 m, 37 s

Ako mať dobré vzťahy so susedmi vo vašom bytovom dome?

„Čo môžem urobiť preto, aby som mal dobré vzťahy so svojimi susedmi?“ Takúto otázku si určite aspoň raz kládol každý, komu záleží na nekonfliktnom spolunažívaní v bytovom dome. Odpovedí a teda možností, ako mať dobré vzťahy so svojimi susedmi, je viacero. Tu je zopár z nich.

Nerobte hluk

Zrejme najčastejšou príčinou susedských sporov je nadmerný hluk. Obyvatelia bytových domov majú s týmto problémy najmä vo večerných a nočných hodinách. Vtedy je v bytovke pomerne ticho a každý hlučnejší zvuk tak počuť naprieč poschodiami, či už ide o neprimerane hlasno pustený film, bujarejšiu návštevu, ktorá sa ešte nechystá domov, alebo nebodaj partnerov, ktorí „testujú“ nové erotické pomôcky.

Dávať si pozor na spôsobovaný hluk je tak jedným zo základných pilierov dobrých susedských vzťahov. Netýka sa to však len zákonom stanoveného času nočného kľudu (22:00 – 6:00). Treba prihliadať aj na to, či niekto z vašich blízkych susedov nepracuje v noci (a teda mu dopriať kľud na spánok aj doobeda), alebo napríklad na to, či vo vašom bezprostrednom okolí nie sú malé deti, ktorých sa ešte týka aj obedný spánok. Samozrejme, najlepšie je nerobiť nadmerný hluk vôbec.

Nerobte neporiadok

Mimo hluku vie byť veľkou nepríjemnosťou aj neporiadok. Každý bytový dom má predsa aj spoločne priestory, ktoré slúžia všetkým. Ak sa o ne máte so susedmi starať svojpomocne, dajte si záležať na tom, aby ste svoje povinnosti nezanedbávali. A nezabudnite, že poriadok treba udržiavať aj v prípade, ak máte najatú upratovaciu službu, ktorá spoločné priestory v určitých intervaloch upratuje.

Pomáhajte

Cesta k dobrým susedským vzťahom vedie aj cez ochotu pomôcť. Môže sa napríklad stať, že niekto z vašich susedov počas varenia alebo pečenia zistí, že nemá niektorú zo základných surovín, ktorú máte určite doma, alebo bude potrebovať poliať kvety počas dovolenky, či pomôcť s montážou výklopového kovania AVENTOS HK top. V takýchto prípadoch neváhajte poskytnúť pomoc (ak môžete), pretože nikdy neviete, kedy ju budete potrebovať vy.

Zdroj obrázka: be free / Stock.adobe.com

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie