Dnes je 20.júna 2024, meniny má Valéria

  • Dizajn
  • 0
  • 07. júna 2024, 13:37
  • 5 m, 9 s

Aké sú trendy v interiérovom dizajne v roku 2024?

Interiérový dizajn v roku 2024 sa prebúdza s novou vlnou kreativity, ktorá zahŕňa udržateľné materiály, sofistikované technologické integrácie a prírodné farebné palety. Otvorte sa novým trendom. V našom článku si môžete prečítať 7 inšpiratívnych trendov, ktoré budú udávať smerovanie interiérového dizajnu v roku 2024.

Trendy v interiérovom bývaní na rok 2024

Môže byť náročné sa orientovať v tom, čo je pri interiérovom dizajne nadčasové a trendové. Nasledujúce trendy si zamilujete a možno zistíte, že niektoré z nich máte aj doma!

1.   Udržateľné materiály

V roku 2024 interiérový dizajn výrazne kladie dôraz na udržateľnosť – výber prírodných materiálov a organickým tvarom. Dizajn interiéru sa tak stáva priestorom pre spojenie s prírodou. Kľúčovými prvkami bude drevo, kameň a rôzne organické tvary.

Jedným z najvýznamnejších trendov je používanie recyklovaných materiálov, ako sú plasty, sklo a kov, ktoré sa transformujú do štýlových a funkčných prvkov interiéru, vrátane obkladových panelov, dlaždíc a dekoratívnych predmetov.

2.   Technológie

V roku 2024 technológia a personalizácia v interiérovom dizajne dosahujú nové výšiny vďaka rozvoju umelej inteligencie (AI). AI umožňuje dizajnérom a majiteľom domov vytvárať priestory, ktoré sú na mieru prispôsobené ich životnému štýlu a preferenciám.

Systémy sú schopné analyzovať denné návyky a preferencie užívateľov a môžu navrhovať interiérové ​​riešenia, ktoré nielenže uľahčujú bývanie, ale aj zvyšujú estetickú a celkovú spokojnosť obyvateľov. Napríklad osvetlenie a klimatizácia sa môžu prispôsobiť automaticky podľa denného cyklu a aktuálnych potrieb obyvateľov.

3.   Teplé farby

Teplé farby sa dostávajú do popredia v interiérovom dizajne, čo predstavuje odklon od tradičného minimalizmu. Zemité tóny ako krémová, hnedá, terakota a teplé farby vytvárajú útulnú a pohostinnú atmosféru. Okrem nich sa objavujú aj živé farby, ako napríklad rôzne tóny ružovej, ktoré pridávajú dynamiku a sviežosť. Tieto farby sú často kombinované s prírodnými materiálmi, čím zintenzívňujú pocit pohodlia a pridávajú interiéru moderný, no zároveň teplý charakter.

4.   Multifunkčný nábytok

V roku 2024 je multifunkčný nábytok kľúčovým trendom v interiérovom dizajne, najmä vzhľadom na rastúcu popularitu menších obytných priestorov. Tento typ nábytku je navrhnutý tak, aby poskytoval viacero funkcií a zároveň priestor. Využiť môžete gauče s úložným priestorom, rozkladacie stoly alebo postele so zabudovanými policami. Hlavný cieľ je využiť každý meter štvorcový na maximum.

5.   Retro prvky

Ďalším trendom sú retro prvky v interiérovom dizajne – keď sa staromódne detaily miešajú s modernými technológiami a materiálmi. Posledné roky boli v rámci retra charakteristické návratom romantizmu – steny zahalené do dizajnových tapiet, či bouclé čalúnenie.

Tento trend oslavuje estetiku minulých dekád, obnovuje klasické dizajny a zároveň ich aktualizuje novými prvkami a funkciami. Napríklad starožitné lampy sú osadené LED svetlami alebo vintage sedačky sú prečalúnené pomocou moderných, trvácnych materiálov. Objavovať sa môže aj ružová a červená, kvetinové vzory, čipky a stuhy. Od vankúšov cez posteľnú bielizeň až po koberce či tapety môžete pozorovať motív botaniky.

6.   Trendy kovy

V roku 2024 sú kovy v interiérovom dizajne na vzostupe, s výrazným nástupom svetlých kovov, ako sú hliník a striebro. Tieto materiály poskytujú moderný a sofistikovaný vzhľad do domácností. Svetlé kovy sa často používajú na akcentovanie nábytku, osvetlenia a dekoratívnych prvkov, čím dodávajú priestoru lesk a zároveň pôsobia vzdušne a sviežo. Ich lesklý povrch odráža svetlo, čo môže opticky zväčšiť a rozjasniť miestnosti.

7.   Unikátnosť a personalizovaný dizajn

Personalizácia má v interiérovom dizajne aj tento rok kľúčové slovo. Klienti sa snažia o vytvorenie domova, ktorý je jedinečný a ktorý odráža ich osobnosť a štýl. Od unikátnych kúskov nábytku až po vlastnoručne vyrobené dekorácie.

Personalizovaný dizajn používa aj technológiu ako 3D tlač a pokročilé výrobné metódy, ktoré umožňujú vytvárať špecifické kusy nábytku alebo dekoratívne prvky, ktoré sú prispôsobené potrebám a vkusu zákazníka. Týmto spôsobom si každý môže vytvoriť priestor, ktorý nielen vyhovuje jeho potrebám, ale je tiež odlišný a inšpiratívny.

beevam
noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie