Dnes je 25.júla 2024, meniny má Jakub

  • Sponzorovaný Dizajn
  • 0
  • 17. júna 2024, 08:30
  • 2 m, 6 s

Čo je najdôležitejšie pri výbere kancelárskeho kresla?

Medzi najčastejšie choroby z povolania patria zdravotné problémy spôsobené dlhodobým sedením v kancelárii. Riziko takýchto problémov je však možné minimalizovať. Ako? Investíciou do kvalitného kancelárskeho kresla.

Nepodceňujte riziká, ktoré pramenia z dlhodobého sedenia za počítačom

Pokiaľ pracujete v kancelárii alebo aj doma trávite veľa času za počítačom, rozhodne by ste mali mať ergonomické kancelárske kreslo, ktoré je vhodné aj na dlhodobé sedenie (t.j. 7 a viac hodín denne). Ak sa teda nechcete predčasne dostať do „stavu“, že budete potrebovať pomoc špičkovej ortopedickej ambulancie Bratislava.

Ako si však vhodné kancelárske kreslo vybrať? To môže byť náročnejšie, než sa na prvý pohľad zdá. Prakticky totiž nie je spôsob, ako si na nejakom kancelárskom kresle vyskúšať niekoľkohodinové sedenie.

Na ergonómiu sedenia má veľký vplyv prispôsobiteľnosť kancelárskeho kresla

Napriek tomu, že si nemôžete vyskúšať niekoľkohodinové sedenie, rozhodne nepodceňujte možnosť si na kancelárske kreslo aspoň na chvíľu sadnúť. Ak teda máte na predajni takúto možnosť, využite ju. Bude to síce len spoliehanie sa na prvý dojem, ale minimálne si vyskúšate možnosti nastavenia daného kancelárskeho kresla a zistíte, v akej miere si ho dokážete prispôsobiť svojej postave.

Práve úroveň možností prispôsobenia si jednotlivých častí kancelárskeho kresla je to, čo výrazným spôsobom prispieva k ergonomickému sedeniu. Preto aj v prípade, že si vyberáte z ponuky moderných kancelárskych kresiel na internete a nemáte teda možnosť si na ne aspoň na chvíľu sadnúť, si všímajte, aké sú na jednotlivých modeloch možnosti prispôsobenia a uprednostňujte kancelárske kreslá, ktoré majú tieto možnosti najširšie.

Autor / Zdroj obrázka: deagreez / Stock.adobe.com

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie