Jar nám už klope na dvere. Pripravme sa na ňu!

Jar už klope na dvere! A to doslova. Tu vám prinášame niekoľko inšpirácií, ako si vyzdobiť vchod do domu či bytu jarným venčekom.

0
257
jutový jarný veniec
Photo by domadoma.sk
Aké kvety vybrať?

Voľba kvetov na venček je veľmi dôležitá. Pre jar sú typické najmä sýte farby, ako je napríklad žltá či oranžová, ktoré dokonale hrajú so zelenou. Mnohí radi volia aj bielu či ružovú farbu. Tu vám môžeme odporučiť niekoľko druhov kvietkov, ktoré nádherne oživia váš vchod, a to napríklad tulipány, narcisy, levandule či pivonky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Julia | Greene Acres Farmhouse (@greeneacresfarmhouse),

Umelý či „živý“?

Pri výbere kvetov treba myslieť aj na ich praktickú stránku. Živé vám možno prinesú vôňu prichádzajúcej jari, avšak počas prvý jarných dní sa môže ešte stále objaviť mráz, ktorý môže vašu namáhavú prácu pokaziť raz-dva. Preto radšej odporúčame zvoliť umelé kvietky. Nie sú len praktické, ale aj práca s nimi pri výrobe venčeka je oveľa jednoduchšia. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝑹𝒖𝒔𝒕𝒊𝒄 𝑾𝒓𝒆𝒂𝒕𝒉 𝑪𝒐 (@rusticwreathco),

Venček, ktorý vydrží

Nebojte sa použiť prírodné materiály, ako napríklad jutu či prútie. Sú praktické, dajú sa ľahko dekorovať a majú naozaj dlhú životnosť. Ďalšou výhodou je, že váš venček môžete kedykoľvek prerobiť a vytvoriť si opäť niečo nové. 

Inšpiroval vás náš článok? Neváhajte a zdieľajte ho priateľom na Facebooku! 

Veronika

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto