Dnes je 23.júla 2024, meniny má Olga

  • Blog
  • 0
  • 04. decembra 2022, 11:00
  • 1 m, 57 s

Dizajnérka Lina Chi vytvorila kolekciu nábytku z linolea

Dizajnérka Lina Chi priniesla nový pohľad na linoleum a jeho využite. Z toho materiálu totiž vytvorila kolekciu nábytku s rovnomenným názvom.

Nový pohľad na linoleum

Kolekcia Linoleum, ktorá obsahuje lavičku, nízky stolík a dve stoličky, reinterpretuje tento materiál rôznym spôsobom. „Je to rebranding, pretože je to existujúci materiál a chcela som ho ukázať v novom svetle, ale pre mňa je to aj dedičstvo, niečo, čo sme mali v 70. rokoch,” uviedla podľa portálu dezeen.com autorka. „Bol okolo mňa odjakživa – v školách, nemocniciach, kuchyniach – a boli to také silné spomienky kvôli jeho vizuálnym vlastnostiam a tiež kvôli vôni a dotyku. Je tak špecifický pre určité obdobie, že pre mňa bol ideálnym materiálom na to, aby som do materiálu, ktorý tu už bol, vniesla súčasné otázky,” dodala.

Chi spolupracovala s britským výrobcom podlahových krytín Forbo, aby otestovala, ako sa dajú vzorky linolea ručne ohýbať a zakriviť do sochárskych tvarov.

Ručne tvarovaný nábytok

Linoleum je vo všeobecnosti odolné voči vode a ohňu. Podľa dizajnérky bolo hlavnou výzvou pri jeho použití zabezpečiť, aby bol dostatočne pevný na to, aby udržal hmotnosť tela človeka.

Vedeli ste, že? Nábytok z linolea bol vyrobený bez použitia lepidiel alebo trvalých väzieb.

Chi ručne deformovala jeden plát linolea vo vyhrievanej miestnosti, čím vznikol vlnitý štrukturálny tvar so sochárskymi zakriveniami, ktoré po ochladení stvrdli na mieste. „Uvedomila som si, že čím pevnejšie som linoleum zvlnila, tým bolo pevnejšie a čo je zaujímavé, linoleum sa menilo s teplom môjho tela, ale aj s teplom miestnosti,” vysvetlila na záver.

Ako táto kolekcia pôsobí na vás? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie