Dnes je 01.marca 2024, meniny má Albín

Z Levíc do Demandíc už po novom asfalte 

Úsek z Levíc do Demandíc robil v posledných rokoch mnohým motoristom a účastníkom cestnej premávky vrásky na čele. Nespevnené krajnice a svahy cesty, zlý povrch a absencia potrebného dopravného značenia spôsobovali mnohé nebezpečné situácie. Od novembra tohto roka je však tomu inak. Modernizácia cesty II/564 z Levíc do Demandíc je dokončená.

Kompletná rekonštrukcia cesty

Začiatkom novembra cestnú komunikáciu z Levíc do Demandíc, ktorá vedie aj cez Kalinčiakovo, Čankov či obec Santovka, odovzdala do užívania spoločnosť VIAKORP, s.r.o. zo Zvolena, ktorá sa môže pýšiť bohatými skúsenosťami vo svojom odbore. Od podpisu zmluvy v auguste 2022 tak spoločnosť vybudovala 18 kilometrov ciest, ktoré budú slúžiť všetkým jej užívateľom na tomto úseku.

Na čo sa môžeme tešiť

Stavebné práce na projekte Modernizácia cesty II/564 z Levíc do Demandíc boli ukončené už koncom októbra 2023. Okrem spomínaného sa myslelo aj na detaily, preto sú súčasťou novej cesty upravené chodníky, spevnené krajnice a svahy. Účastníci cestnej premávky tu nájdu dobudované bezpečnostné prvky, upravené autobusové zastávky, a to všetko na povrchu s výmerou viac ako 100 000 m², kde nájdete nové asfaltové vrstvy. Úprava vozovky zahŕňala tiež doplnenie obrubníkov, vyčistenie priekop, výmenu zvodidiel a obnovu zvislého a vodorovného dopravného značenia.

modernizácia cesty levice demandice

Podpora Nitrianskeho samosprávneho kraja

„V priebehu pol roka je to ôsmy úsek, ktorý odovzdávame obyvateľom Nitrianskeho samosprávneho kraja, no a tento úsek Levice – Demandice, ktorý má skoro 18 kilometrov, robila pre nás spoločnosť VIAKORP“, hovorí župan Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Branislav Becík, PhD. Cieľom zásahov bolo teda zlepšenie nosnosti vozovky na danom úseku, odstránenie lokálnych nedostatkov vozoviek podľa konštrukčného a technického stavu cesty, a zosilnenie obrubníkov a svahov cestného telesa, ktoré predstavovalo riziko pre všetkých účastníkov cestnej premávky na tomto úseku, kde už dlhodobo panovala medzi vodičmi nespokojnosť a obavy.

Odborníci zo Zvolena

Zvolenská firma VIAKORP, s.r.o., ktorá sa podieľala na modernizácii spomínaného úseku cesty, úspešne pôsobí v stavebnom sektore od roku 2007. Počas svojej činnosti dokončila viac ako 150 stavebných projektov v oblastiach dopravnej infraštruktúry, pozemných stavieb, priemyselných a inžinierskych objektov. Firma disponuje vlastnými mechanizmami pre zemné práce a poskytuje služby od rozpočtovania prác až po dohľad na stavenisku. Skúsenosti, ktoré vložila do tohto projektu, pomohli dostať cestnú komunikáciu na úseku Levice – Demandice do požadovaného stavebného a technického stavu.

modernizácia cesty levice demandice

„Musím povedať, že aj po rozhovore so starostami, primátorom mesta a obyvateľmi obcí, kde sa robili tieto rekonštrukčné práce, títo naozaj veľmi kvitovali prácu spoločnosti a som nesmierne rád, že aj ja som mal možnosť týchto ľudí spoznať, spoznať vedenie tejto spoločnosti. Pevne verím, že sa nám v blízkej dobe so spoločnosťou VIAKORP podarí niečo ďalšie vyriešiť“, dodáva župan Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Modernizácia cesty II/564 tak vďaka podpore Nitrianskeho samosprávneho kraja a silnému partnerovi VIAKORP zabezpečila bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky na úseku a zlepšenie života obyvateľov v tejto oblasti.

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 1x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie