Dnes je 20.júna 2024, meniny má Valéria

  • Sponzorovaný Ako na to
  • 0
  • 18. mája 2024, 09:19
  • 2 m, 34 s

Tipy pre optické zväčšenie malej kancelárie

Pri zariaďovaní je častým problémom obmedzený priestor. A neplatí to len pri zariaďovaní miestností v domácnosti, ale aj v prípade zariaďovania kancelárie. Aj v tomto prípade sa však nedostatok priestoru dá zvládnuť a dokonca je možné malú kanceláriu aspoň opticky zväčšiť. Ako na to?

Svetlé farby

Začať je potrebné farbami. Pre malé miestnosti sú vhodné svetlé farby, keďže dokážu opticky zväčšiť akúkoľvek miestnosť. To sa týka nielen farieb stien, ale aj nábytku. Do malej kancelárie preto rozhodne patrí nábytok svetlejších farieb.

Šikovne vyriešený úložný priestor

Keď už hovoríme o nábytku, pri zariaďovaní kancelárie sa zvykne robiť chyba, že sa nová kancelária preplní nábytkom, kvôli ktorému priestor v nej pôsobí stiesnene. K výberu nábytku do kancelárie je preto potrebné pristupovať s rozumom a hľadať čo najpraktickejšie riešenia, ktoré nebudú vyžadovať extra priestor naviac.

Dostatok svetla

Rozjasniť a tým pádom aj opticky zväčšiť kanceláriu je možné aj vhodným osvetlením. Samozrejme, ideálny je čo najväčší prísun prirodzeného svetla, ale najmä v zimnom období ho je často nedostatok.

Okrem hlavného kancelárskeho osvetlenia je preto dobré mať v kancelárii ešte aspoň jeden zdroj svetla, napríklad v podobe stolnej lampy na stole. Dostatok svetla za každých okolností jednak pomôže vašim očiam a zároveň bude dostatočne presvetlená miestnosť vyzerať opticky väčšia.

Poriadok

Aj keď už máte kanceláriu zariadenú, môžete malým trikom dosiahnuť, že bude vyzerať menej stiesnená. Čo je to za trik? Jednoducho si upracte. Áno, myslíme to vážne. Najmä na kancelárskom stole (ale nielen na ňom) sa každému časom hromadia rôzne dokumenty, poznámkové bloky a iné kancelárske potreby, ktoré používa len sporadicky alebo dokonca vôbec.

Takýto neporiadok spôsobí, že kancelária bude už napohľad vyzerať stiesnene. Ak sa však zbavíte nepotrebných vecí a tie, čo ešte budete potrebovať, upracete pomocou rôznych organizérov, oddeľovačov a pod., vaša kancelária bude vyzerať oveľa lepšie. A aj sa v nej budete lepšie cítiť bez ohľadu na jej rozmery.

Zdroj obrázka: Olivier / Stock.adobe.com

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie