Dnes je 25.júla 2024, meniny má Jakub

  • Sponzorovaný Blog
  • 0
  • 23. júna 2024, 09:15
  • 2 m, 30 s

Akustická izolácia bytu vyrieši nielen problémový spánok po nočnej

Práca v noci nie je pre človeka a jeho „biorytmus“ nič príjemné. Nehovoriac o tom, že vyspať sa doobeda po nočnej je často problém. Obzvlášť, keď bývate v bytovom dome a máte susedov v podstate hneď za stenou.

Susedia vás nenechajú vyspať sa?

Cez týždeň sa to ešte dá, keďže vtedy, keď prichádzate z nočnej, ostatní odchádzajú do práce a vedú deti do škôl a škôlok. V bytovke je potom pomerne kľud. Ak však robíte nočnú z piatka na sobotu alebo zo soboty na nedeľu, situácia je podstatne horšia.

Práve vtedy, keď sa budete ukladať k spánku, zvyšok „osadenstva“ bytového domu sa začne prebúdzať. Deti susedov nad vami začnú pobehovať a budiť nielen svojich rodičov, ale aj vás, sused s ktorým zdieľate spoločnú stenu začne hneď po raňajkách (zase) niečo vŕtať a celé to zavŕši suseda pod vami, na ktorú „to príde“ hneď zrána a tak vytiahne realistické dildo bez toho, aby sa snažila o diskrétnosť. Aj takéto situácie skrátka prináša bývanie v paneláku.

Jediné spoľahlivé riešenie

V takýchto situáciách sa môžete snažiť vašim susedom slušne dohovoriť, ale nie každý je natoľko empatický, že to pomôže. Jediným zaručeným riešením je tak účinná akustická izolácia vášho bytu, resp. „problémových“ stien, či stropu.

Na trhu nájdete množstvo materiálov, ktoré nejaký spôsobom izolujú hluk. To, ktorý materiál, resp. kombinácia materiálov (keďže nikdy to nie je len o jednej vrstve), je ideálna, však záleží od rôznych faktorov, preto je dobré sa s potrebou zvukovej izolácie bytu obrátiť na odborníkov.

Nie je to totiž len o nájdení materiálov, ktoré najúčinnejšie izolujú zvuky. Dôležitá je aj výsledná hrúbka takejto izolačnej konštrukcie, aby vám zvuková izolácia príliš neubrala z miestnosti. Ideálna zvuková izolácia je tak o najlepšom kompromise medzi účinnosťou a hrúbkou celej konštrukcie.

Autor / Zdroj obrázka: TommyStockProject / Stock.adobe.com

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie