#Rúško (s mikrofónom) – najdôležitejší doplnok v roku 2021?

Masky boli vždy súčasťou nášho života, ale mali úplne iné funkcie. Či už sú to starogrécke divadelné masky, rituálne japonské alebo benátske čipkové masky, ktoré sú hlavným doplnkom karnevalu. Od začiatku 20. storočia sa masky začali používať ako ochrana pred rôznymi chorobami, prachom a nečistotami alebo jednoducho pri dlhodobejšej interakcii s farbou... Pozrime sa na moderný doplnok, ktorý sme do roku 2020 vôbec nebrali ako našu denno-dennú súčasť.

0
33
biele a čierne rúško s mikrofónom
Photo by https://www.dezeen.com/2021/01/26/razer-project-hazel-clear-light-up-face-mask-accessible-design/
„Nemôžeš mať to, čo chceš – musíš chcieť to, čo máš“

Nie je žiadnym tajomstvom, že masky sa pre nás stali niečím viac, ako len doplnkom. Tie obvyklé lekárske modré sú už pekne nudné. Rúška v roku 2020 prestali kaziť naše outfity a stali sa nevyhnutným doplnkom pre každý deň. Kvôli ich nedostatku si ich ľudia začali vyrábať ručne a pridávať rôzne obrázky, nápisy a kresby.

Čoskoro sa vo väčšine obchodov začali predávať masky a veľké módne domy urobili z tejto ochrany jednu z kľúčových položiek outfitu. Celebrity začali vyberať rúška, ktoré ladili s ich oblečením, predtým, ako vyšli na verejnosť. Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová bola jednou z prvých, ktorá sa stala známou na celom svete tým, že k šatám farebne zladila rúško.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Módny a drahý kus látky

Spoločnosť New Balance vytvorila masky s 5 vrstvami, ktoré neboli vydané na voľný predaj, ale boli okamžite odoslané do lekárskych inštitúcií. Iné veľké módne domy robili všetko „pre ľudí“ – rúška s kamienkami a neobvyklými vzormi, ktoré sa už stihli ukázať aj na madridskom týždni módy. Fendi, Louis Vuitton a Chanel navrhli cenu 200 dolárov, čím tento „doplnok“ dali na rovnakú cenovú úroveň ako ostatné doplnky.

Našli sa samozrejme aj kreatívci, čo sa chopili príležitosti.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @gastt_fashion

Existujú aj spoločnosti ako Marcelo Burlon alebo Marine Serre & Airinum, ktoré vytvorili roztomilé respirátory. Dodajú vášmu obrazu chuť a zároveň spoľahlivo ochránia zdravie. Za takéto príslušenstvo treba zaplatiť minimálne 200 €.

Ak zhrnieme všetko vyššie uvedené, môžeme dospieť k záveru, že masky sa stali nielen integrálnym atribútom nášho života, ale aj štýlovým doplnkom, ktorý je možné meniť v závislosti od nálady, imidžu alebo počasia. Ešte dlho nepríde čas, kedy ich budeme môcť prestať nosiť… Preto mnohí prichádzajú s nápadmi, ako ich ešte vylepšiť a spraviť z nich pohodlnú súčasť života.

moderné tvárové rúško s mikrofónom
Photo by https://www.dezeen.com/2021/01/26/razer-project-hazel-clear-light-up-face-mask-accessible-design/

Jeden zo zaujímavých nápadov mal Razer. Vytvorili masku, ktorá neskrýva tvár, má v sebe mikrofón, dobre zabezpečí ochranu zdravia a pritom ešte aj svieti. Spoločnosť zatiaľ vydala iba oznámenie o produkte, ale veľa fanúšikov firmy Razer sa už nevie dočkať, kedy sa im nová módna maska dostane do rúk.

Čo na túto ochranu horných dýchacích ciest hovoríte vy? Máte doma už zbierku ručne šitých masiek, alebo si bežne kupujete rúška v lekárni? Napíšte nám svoje postrehy do komentára.

Yuliia

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto