Tu chcú nakupovať všetky nákupné maniačky. Top módne domy

V dnešnej materiálnej dobe si ľudia potrpia na výzor a imidž. Vo svetovom módnom priemysle sa točia miliardy eur, a to aj vďaka prestížnym a drahým značkám. Väčšina žien (a čoraz častejšie aj mužov) túži mať v šatníku aspoň jeden kvalitný kúsok nesúci mená módnych ikon ako Dior či Louis Vuitton. Luxusné nie sú len prevedenia kabeliek, topánok či oblečenia, ale aj samotné módne domy, kde sú produkty vystavené za účelom predaja. Za niektorými ,,fashion kúskami“ by sa oplatilo preletieť aj cez pol sveta... Čo myslíte?

0
26
luxusný butik svetoznámej značky s krásnymi dámskymi a pánskymi doplnkami a oblečením
Photo by @ Pexels on pixabay
Christian Dior (Tokyo)

V obchodnej štvrti Ginza sa týči presklenná budova, ktorá na svojich piatich poschodiach ponúka dámske oblečenie, pánske oblečenie a doplnky francúzskeho velikána v tomto obore. Jedno z poschodí je venované len VIP klientom a ,,ukrýva“ tiež kaviareň, kde si môžu zákazníci vypiť kávu a ochutnať delikátne dezerty, vytvorené v spolupráci s Pierom Herme. Fasádu budovy pripomínajúcu plachtu navrhol veľmi vychytený architekt Peter Marino.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Àhmàď 🧤🧿..! (@aahmad89),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝕪𝕦𝕦𝕣𝕚 ⸜❤︎⸝‍ (@yur__1110),

Hermès (Paríž)

Butik Hermès je zaujímavý už len históriou budovy, v ktorej sídli – bývalá plaváreň z 30-tych rokov minulého storočia. Diskrétna vstupná brána (portikus) vás ďalej vedie do rozsiahleho priestoru, ktorý je rozčlenený na viacero pavilónov vyrobených z jaseňového dreva. Každý pavilón v sebe nesie inú kolekciu. Nad všetkým týmto rozľahlým priestorom sa „vznáša“ samotná socha boha Hermèsa.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @wwstool,

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bangkok • Thailand (@witches_hour),

Burberry (Londýn)

V tomto meste módy nájdete viacero dychvyrážajúcich módnych domov. Avšak vlajková loď ,,miestnej“ značky Burberry na londýnskej Regent street bola jedna z prvých, ktoré futuristické technológie integrovali do luxusnej módy. Tradičné britské ,,dedičstvo“ a štýl sa tu objavuje aj na obrovských multimediálnych obrazovkách pre ešte veľkolepejší zážitok z nakupovania.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bagaholicboy (@bagaholicboy),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Larissa Millan (@larissa_millan),

Coach (New York)

Aj americký kontinent ponúka krásne a kvalitné veci, napríklad v podobe ručne robených kabeliek značky Coach. Okrem priestorov venovaným na vystavenie týchto krásnych kúskov, sa druhé poschodie „premenilo“ na dielňu. Tu si môžu zákazníci vyskúšať ručnú prácu a personalizovať, opravovať a navrhovať nové kusy kabeliek.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MrBurberry (@mrburberry_),

Louis Vuitton (Singapur)

Ikonický „LV“ znak pozná každý – či sa už o módu zaujíma alebo nie. Singapur sa môže pochváliť najväčším a ,,najpompéznejším“ butikom tejto značky na svete. Obchod je umiestnený v zálive Marina Bay. Zákazníci vstupujú do obchodu podvodným tunelom. Na niekoľkých poschodiach sa tu ponúka kompletný výber tovaru, kníh a umenia tejto francúzskej značky. Medziposchodie s výhľadom na more siaha až na vonkajšiu loggiu, ktorá pripomína luxusnú jachtu. Návštevníci sa môžu dostať na tento ostrov aj mostom, loďou alebo eskalátorom z nákupného centra Marina Sands.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ediyono Tjieuw (@tjieuw),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kazu (@f__kazoo),

Ako sa vám páčia exteriéry či interiéry týchto módnych domov? Myslíte, že aj zovňajšok obchodu má vplyv na predajnosť? Napíšte nám do komentáru pod článkom.

Domi.Ce

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto