Dnes je 13.apríla 2024, meniny má Aleš

  • Doma
  • 0
  • 03. apríla 2024, 08:35
  • 5 m, 10 s

Máte túlavé topánky? Odštartujte svoje cesty na veľtrhu ITF Slovakiatour

Obľúbený veľtrh cestovného ruchu v Inchebe prináša tipy na cestovateľské zážitky, relax aj aktívnu dovolenku. Doplní ho veľtrh Danubius Gastro s vybavením a technológiami pre gastronomické prevádzky, ponukou potravín a nápojov, varením a pečením naživo a degustáciami.

Cestujte za zážitkami s veľtrhom ITF Slovakiatour

Ak radi cestujete a spoznávate blízke i ďaleké kraje, nemali by ste vynechať známy veľtrh, ktorý sa v bratislavskej Inchebe uskutoční už od 11. do 14. apríla. ITF Slovakiatour vám ponúkne tipy na oddych aj aktívnu dovolenku na Slovensku či za hranicami. Či už vás lákajú kúpele, dovolenka pri mori, na horách, alebo plánujete len predĺžený víkend a chcete spoznať miesta, kde ste ešte neboli, na mieste dostanete priehrštie inšpirácií. Kde sa ubytovať, aké sú možnosti dopravy, kde sa najesť, aké kúpele či termálne kúpaliská navštíviť, ktoré pamiatky rozhodne nevynechať – inšpirácií na veľtrhu bude dostatok pre každého cestovateľa. Prostredníctvom vystavovateľov budú na veľtrhu zastúpené krajiny ako Slovensko, Česko, Gruzínsko, Chorvátsko, Kuba, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko či Taliansko.

Máte radi vínne cesty? V spoločnom stánku moravských krajov budete môcť ochutnať víno podľa výberu tých najpovolanejších, a to českého Národného vinárskeho centra, ktoré predstaví klenoty moravských viníc. Od štvrtka do soboty môžete dvakrát denne využiť happy hours na bezplatnú degustáciu. Vždy v časoch od 12:00-13:00 a 15:00-16:00 bude v ponuke až 6 výnimočných druhov vína. Tak ktoré si vyberiete?

K cestovateľským zážitkom patrí dobré jedlo

Máte radi dobré jedlo, chcete sa zdokonaliť vo varení a pečení, spoznať nové potraviny, alebo plánujete vybaviť svoju gastroprevádzku? Ak odpovedáte áno, nemali by ste chýbať na súbežnom gastronomickom veľtrhu Danubius Gastro, ktorý ponúkne široké portfólio produktov a služieb pre gastronomické prevádzky, ale aj množstvo chutných a voňavých zážitkov pre každého milovníka dobrého jedla.

Tento rok sa môžete tešiť nielen na ponuku potravín a nápojov od tradičných aj nových vystavovateľov, ale tiež na voňavý a farebný sprievodný program plný varenia a pečenia naživo a degustácií.

Známi kuchári a kulinárske exhibície

Hneď v prvý deň, štvrtok 11. apríla o 10:00, odštartuje súťaž vo varení Slovakia Gastro junior CUP 2023/2024, v ktorej si „zmerajú sily“ mladí kuchári a celý piatok bude pre zmenu patriť cukrárom. Ak chcete zlepšiť svoje kuchárske či cukrárske umenie, nemali by ste zmeškať ani sobotňajšiu live cooking show a prezentáciu známych osobností slovenskej a českej gastronómie. Vojto Artz, Gabo Kocák, finalisti Bocuse d´OR 2025 a ďalší profesionálni kuchári naživo predvedú svoje umenie. Ak niekedy neviete, čo variť, na veľtrhu si môžete pozrieť ukážky prípravy jedál z rôznych surovín ako napríklad sumček africký, bryndza alebo čerstvý smotanový syr. Samozrejme, ukážky budú spojené aj s ochutnávkami.

Máte doma malého kuchára či kuchárku? Zoberte ich so sebou, aby sa predviedli aj pred ostatnými! Na nedeľu 14. apríla je totiž okrem iného pripravené varenie s deťmi. Popoludní si zasa môžete zasúťažiť a otestovať si svoje gastronomické zručnosti.

Zóna malých pivovarov a degustácie vín

Malé remeselné pivovary sú v kurze nielen vo svete, ale aj na Slovensku a nezávislé pivovarníctvo sa stáva čoraz populárnejším. Pre fajnšmekrov, ktorí ocenia nové chute, bude na veľtrhu Danubius Gastro k dispozícii zóna malých pivovarov zo Slovenska a Česka. V každom zo stánkov budete môcť stretnúť buď majiteľa pivovaru, alebo sládka, a degustovať ležiaky, „kyseláče“, nefiltrované, nepasterizované a vrchne kvasené pivá. Pili ste už jahodové pivo? Aj také budete môcť na veľtrhu ochutnať.

Na svoje si však prídu aj priaznivci vína, a to vďaka ochutnávkam rôznych odrôd z Podkolibského vinohradu.

Veľtrhy DANUBIUS GASTRO a ITF SLOVAKIATOUR sa budú konať od 11. do 14. apríla.

Partnermi podujatí sú zoznam.sk, finreport.sk, pravda.sk, startitup.sk, menučka.sk, tophoreca.sk a beevam.sk. Viac informácií nájdete na www.incheba.sk.

beevam
noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie