Dnes je 19.mája 2024, meniny má Gertrúda

  • Stavba
  • 0
  • 10. apríla 2024, 14:03
  • 2 m, 58 s

Čistenie fasády domu – cena, ktorá je adekvátna a čo všetko v nej býva zahrnuté

Aká je cena? Koľko to bude stáť? Otázky, ktoré sú úplne samozrejmé, bežné, pre každého predávajúceho aj kupujúceho naozaj dôležité. Otázky, bez ktorých zvyčajne žiadny obchod neprebehne. No aj napriek tomu sa akosi stále ostýchame ich položiť. Dôležité je nielen pýtať sa tieto otázky, ale aj pýtať sa ich správne. Napríklad: Je cena pevná? Čo všetko je v nej zahrnuté? Budú nutné nejaké doplatky? Nie vždy totiž platíme pri rovnakej službe naozaj za to isté.

A to platí aj pri čistení fasády. Napríklad, cena za čistenie fasády môže, ale aj nemusí zahŕňať prenájom lešenia. Dokonca sú firmy s technologickými postupmi čistenia fasády, ktoré si lešenie ani nevyžadujú, čo môže znamenať značnú finančnú úsporu. Ako teda zistiť, či je cena za čistenie fasády domu adekvátna a čo všetko by v nej už malo byť zahrnuté?

Čistenie fasády domu – cena, ktorá poteší

Cena za čistenie fasády domu ba mala byť v prvom rade rozumná. Nikdy nehľadajte príliš lacné ponuky, ktoré môžu mať skryté „háčiky“, ale riešením nie sú ani tie zbytočne predražené. Ideálna je stredná cesta, čiže rozumná cena, ktorá poteší

Navyše, rozhodujúca môže byť nielen samotná cena, ale aj to, či cena za čistenie fasády zahŕňa aj rôzne benefity. Môže ísť o ukážku čistenia fasády na malej ploche priamo u vás domaekologické čistenie fasád či ochranný náter po vyčistení. Samozrejmosťou by malo byť, že cena už zahŕňa aj použitie špeciálnych prípravkov na hĺbkové odstránenie nečistôt a dezinfekciu fasády. Dôležité je vedieť vopred, za čo platíte, aby ste nezostali prekvapení. 

Aby sme však boli konkrétnejší, priemerná cena za čistenie fasády by sa mala pohybovať okolo 3,8 eura za meter štvorcový.

Cena za náter fasády môže byť výrazne vyššia ako pri kvalitnom hĺbkovom čistení

Možno okrem čistenia fasády zvažujete nový náter fasády a dúfate, že tým problém so znečistenou fasádou jednoducho a lacno vyriešite. Cena za náter fasády však môže byť výrazne vyššia (až o 70%!) ako cena za kvalitné čistenie fasády.

beevam
noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie