Dnes je 19.mája 2024, meniny má Gertrúda

  • Sponzorovaný Blog
  • 0
  • 29. apríla 2024, 08:49
  • 4 m, 33 s

TOP antioxidanty, ktoré Vás zaručene postavia na nohy

Obdobie jari nás všetkých dokáže poriadne potrápiť. Aby ste mali dostatok energie a sily na prácu v záhrade, či tvorbu nových projektov, posilnite svoje telo z vnútra. Poznáte silu prírodných antioxidantov? Rakytník, arónia, čučoriedka a brusnica sú nielen chutné, ale aj plné zdraviu prospešných látok, ktoré bojujú proti voľným radikálom, posilňujú imunitu a podporujú celkovú vitalitu. Objavte, ako môžu šťavy z týchto superplodov výrazne zlepšiť zdravie a dodať vášmu telu energiu na každý deň.

Na čo slúžia antioxidanty?

Antioxidanty sú neoceniteľné látky, ktoré chránia naše bunky pred oxidatívnym stresom a poškodením spôsobeným voľnými radikálmi. Tieto radikály sú nebezpečné, pretože môžu spustiť celú škálu reakcií, ktoré vedú k poškodeniu a smrti buniek, čo prispieva k vzniku mnohých chronických ochorení a urýchľuje proces starnutia.

Keď pridáte do vášho jedálnička ovocné šťavy bohaté na antioxidanty, ako sú rakytník, arónia, čučoriedka a brusnica, môžete zvýšiť prirodzenú obranyschopnosť vášho tela proti mnohým škodlivým procesom. Rovnako môžete aj zlepšiť celkovú regeneráciu a zlepšiť svoje zdravie na dlhšiu dobu.

Rakytník, arónia, čučoriedka, brusnica – a šťavy z nich

Šťavy z rakytníka, arónie, čučoriedky a brusnice predstavujú silný zdroj antioxidantov a mnohých ďalších prospešných látok, ktoré majú priaznivý vplyv na naše zdravie.

Rakytník – vitamínová bomba s mnohostranným účinkom

Rakytník je plod, ktorý je často označovaný za zázračný kvôli svojej vysoko koncentrovanej dávke vitamínu C,  E, A, vitamínov skupiny B a ďalších antioxidantov, ako sú flavonoidy.   Vďaka týmto nutričným hodnotám má silné protizápalové účinky a podporuje zdravie pokožky, zlepšuje hojenie rán a má priaznivé účinky na tráviaci trakt.

Pitie šťavy z rakytníka podporuje imunitu, zlepšuje zdravie pokožky a dokonca prispieva k lepšej regenerácii po fyzickej aktivite.

Arónia – majsterka v obsahu antioxidantov

Arónia, často označovaná ako čierna jarabina, sa môže v porovnaní s iným ovocím pochváliť jedným s najvyšších obsahov antioxidantov. Jej tmavomodrá farba signalizuje bohatosť na antokyány, ktoré pomáhajú znižovať zápal, chránia srdce a zlepšujú elasticitu ciev. Šťava z arónie je obzvlášť prospešná pri regulácii krvného tlaku a pri znižovaní cholesterolu.

Čučoriedka – ochrana proti starnutiu

Čučoriedky sú známe svojimi protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami. Sú bohaté na vitamíny C a K, ako aj na vlákninu a rôzne antokyány. Vďaka týmto zložkám čučoriedky podporujú zdravie očí, podporujú lepšie nočné videnie a chránia zrak pred degeneratívnymi zmenami.

Pravidelná konzumácia šťavy z čučoriedok taktiež zlepšuje pamäť a znižuje riziko vzniku niektorých typov rakoviny.

Brusnica – strážca močových ciest

Brusnica je známa predovšetkým vďaka svojmu pozitívnemu vplyvu na zdravie močových ciest. Obsahuje zlúčeniny, ktoré zabraňujú priľnavosti baktérií k stenám močových ciest, čím znižujú riziko infekcií.

Brusnicová šťava je teda skvelou voľbou pre tých, ktorí trpia častými infekciami močových ciest. Okrem toho brusnice obsahujú aj látky, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie ústnej dutiny a podporujú zdravie ďasien.

Antioxidanty v jedálničku

Rakytník, arónia, čučoriedka, brusnica – a šťavy z nich posilňujú imunitu a vplývajú na celkovú vitalitu tela. Tieto superplody sú plné antioxidantov a iných životne dôležitých živín, ktoré chránia telo pred mnohými negatívnymi vplyvmi a podporujú zdravie na viacerých úrovniach. Pravidelná konzumácia týchto štiav zlepšuje zdravie srdca, podporuje činnosť mozgu, zlepšuje zdravie pokožky a chráni telo proti infekciám..

Nezabudnite, že tieto šťavy sú najúčinnejšie, keď sú súčasťou vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie