Dnes je 20.júna 2024, meniny má Valéria

  • Sponzorovaný Doma
  • 0
  • 10. mája 2024, 09:08
  • 3 m, 8 s

Tri veci, ktoré vám nesmú chýbať, ak často pracujete z domu

Počet firiem, ktoré umožňujú svojim zamestnancom pracovať (aspoň čiastočne) z domu, stále rastie. Patríte k takýmto zamestnancom aj vy? Ak je pre vás pravidelná práca z domu ešte pomerne čerstvá záležitosť, je možné, že doma sa snažíte pracovať na „bežných miestach“, ako je jedálenský stôl, sedacia súprava v obývačke alebo nebodaj posteľ. Nič z toho však nie je dobrým riešením.

Kancelárska stolička

Ak pravidelne pracujete z domu, rozhodne by ste si mali doma zriadiť priestor, ktorý bude na prácu určený. Samozrejme, zďaleka nie každý má vo svojej domácnosti miestnosť naviac, ktorú by mohol pretvoriť na pracovňu, ale to nevadí.

Stačiť bude aj časť inej miestnosti, ktorú pretvoríte na akýsi kancelársky kútik. Pre domácu kanceláriu toho totiž nepotrebujete veľa. Okrem technického vybavenia na prácu je to len málo, ale za to veľmi dôležitých vecí. Ktoré sú to?

Tou najhlavnejšou vecou pre pravidelnú prácu z domu je ergonomická kancelárska stolička. Teda v prípade, že sa chcete v budúcnosti vyhnúť pravidelným návštevám skúseného ortopéda Levice kvôli problémom spôsobeným dlhodobým nesprávnym sedením. A to určite chcete!

Ideálna kancelárska stolička by mala byť v maximálnej miere prispôsobiteľná, aby ste si ju mohli nastaviť vzhľadom na svoje telesné proporcie. Práve možnosti nastavenia sú najhlavnejším parametrom, na ktorý by ste sa pri výbere kancelárskej stoličky mali zamerať. Dizajn je v tomto prípade skutočne druhoradý.

Kancelársky stôl

Neodmysliteľným „partnerom“ každej kancelárskej stoličky je kancelársky stôl. Ak bude výškovo nastaviteľný, bude to plus, ale táto funkcia nie je až tak esenciálna ako možnosti nastavenia stoličky.

Pri stole sa môžete viac zamerať na dizajn a vybrať si napríklad stôl so štýlovými hairpin nohami. Určite si však dajte pozor na rozmery vrchnej dosky. Potrebujete predsa, aby sa vám na kancelársky stôl zmestilo všetko, čo pri práci potrebujete.

Stolná lampa

Do tretice tu máme zdanlivú drobnosť, ktorej dôležitosť však netreba podceňovať: stolnú lampu. Nie vždy totiž budete mať pri práci dostatok prirodzeného svetla. A nemyslite si, že vám bude stačiť svetlo, ktoré vyžaruje monitor! Vaše oči by sa vám nepoďakovali.

Aj pri stolnej lampe je dôležité, aby bola nastaviteľná. Svetlo si tak nasmerujete presne tam, kde ho budete potrebovať. Oceníte aj prípadnú možnosť stmievania, aby ste si vedeli prispôsobiť intenzitu svetla vašim potrebám.

Zdroj obrázka: olezzo / Stock.adobe.com

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie