Dnes je 20.júna 2024, meniny má Valéria

  • Sponzorovaný Doma
  • 0
  • 27. mája 2024, 12:11
  • 4 m, 43 s

Kam mieri svet v oblasti sanitárneho vybavenia? Ku kráse, inováciám a ekológii

Ako zmeniť kúpeľňu na meditačne relaxačné centrum a napriek tomu tu uchovať maximálnu funkčnosť a praktickosť jednotlivých prvkov? Stavte na menej tradičné vybavenie, dôraz na umenie, interaktivitu, udržateľnosť a designové prvky. Práve to mení spôsob vnímania tohto priestoru.

Pohrajte sa s farbami a doplnkami

Dôležitým nástrojom na vytvorenie úchvatnej kúpeľne sú farby. Prvou cestou je využitie niekoľkých tónov jednej farby, ktoré následne môžete rozžiariť jednou výraznou farbou, či už v podobe dosky pod umývadlo, jednou farebnou stenou, obrazom alebo farbenými doplnkami v podobe uterákov. Druhou cestou je nebáť sa kontrastov. Tradične sa využíva čiernobiely efekt, prípadne hry matu a lesku. Skvele v tomto prípade pôsobí napríklad dekor mramoru, prípadne betónu, ku ktorému dodáte zlaté doplnky (staviť môžete napríklad na vodovodné batérie). Nezabudnite ani na svetlo, ktoré môže meniť atmosféru podľa vašej nálady. Do kúpeľne sa tiež hodia zelené kvety, dekorácie z trávy, prípadne drobné umelecké predmety, ktoré môžu byť ozdobou a zároveň zastávať nejakú funkčnú rolu.

Štýlové umývadlá

Ďalším krokom, ako priestor kúpeľne urobiť vskutku zaujímavým, je stávka na menej tradičné umývadlo. Ideálne sú umývadlové misy, ktoré sa inštalujú na dosku. Dokonalého efektu dosiahnete využitím atypického materiálu ako je napríklad sklo alebo kameň. Staviť však môžete aj na menej tradičné línie či už v bielom, čiernom alebo farebnom vyhotovení sanitárnej keramiky. Dôležitú úlohu zohráva aj dekor umývadlovej dosky. Zatiaľ čo drevený design prinesie príjemnú útulnosť, sivé tóny prispejú k harmonickému minimalizmu. Neoddeliteľnou súčasťou umývadla je aj umývadlová batéria, ktorá sa môže stať malým umeleckým prvkom miestnosti.

Umývadlové batérie s nádychom prírody

Moderný design často pracuje s minimalistickými líniami bez zbytočného zdobenia. Zatiaľ čo hrany vyvolávajú upokojujúci poriadok, oblé línie si dovoľujú luxus ladnosti a hravosti. Pokiaľ však chcete kúpeľňu skutočne ozvláštniť, stavte na niečo menej tradičné, a napriek tomu stále v súlade s moderným štýlom. Jednou z ciest je využitie atypických línií inšpirovaných prírodou a organickými tvarmi. Získate tak unikátny prvok, ktorý zaujme na prvý pohľad. Ďalšou z možností je povrchová úprava z nerezu, medi, zlatých odtieňov alebo v čiernej farbe. Existujú aj umývadlové batérie, do ktorých môžete vkladať dekoračné prvky (napr. doštičky v rôznych dekoroch – sklo, čierna, drevo, mramor…) a tak premieňať ich vzhľad.

Stávka na technológie = udržateľná krása

Ako udržať kúpeľňu dlhodobo funkčnú a krásnu? Tak túto otázku si kladie nielen konečný užívateľ, ale aj výrobca, v ktorého centre záujmu je práve spokojnosť zákazníkov. Mnoho výrobcov na tento účel vyvinulo špeciálne technológie, ktoré sanitárne vybavenie, vrátane vodovodných batérií, chráni a udržuje v perfektnej kondícii. Jednou z technológií, ktorá by nemala chýbať je ochranná povrchová vrstva, ktorá sťažuje usadzovanie nečistôt, mikroorganizmov aj tvorbu vodného kameňa. Zvyšuje aj ich mechanickú i chemickú odolnosť. Získať však môžete viac, ak napríklad stavíte na antibakteriálnu úpravu, ktorá obvykle pracuje s antibakteriálnymi iónmi striebra.

Bez vody to nejde, ale musí jej byť toľko?

Popri užívateľskom komforte, bezpečí, spoľahlivosti a krásnom vzhľade sa moderné výrobky sústredia na citlivú prácu s vodou. Práve ekologická stránka sa dostáva do popredia záujmu, a tak je zníženie spotreby vody pri zachovaní kvality zážitku a efektivity umytia veľmi dôležitým aspektom modernej kúpeľne. Vodovodné batérie, sprchy či toalety bývajú vybavené inovatívnymi technológiami sústrediacimi sa na maximálny účinok pri minimálnej spotrebe vody. Jednou z ciest je regulácia prietoku, ďalšia potom pridanie vzduchu do vodných kvapiek.

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie