Dnes je 25.júla 2024, meniny má Jakub

  • Sponzorovaný Stavba
  • 0
  • 20. júna 2024, 09:11
  • 2 m, 22 s

Hlavné výhody vinylovej podlahy

Vinylové podlahy sú v posledných rokoch favoritom veľkej časti ľudí. Iste, svojich priaznivcov stále majú aj o niečo dostupnejšie laminátové podlahy, ale tie už zďaleka tak nedominujú trhu, ako tomu bolo pred nástupom vinylových podláh. Aké sú teda hlavné výhody vinylovej podlahy?

Vodeodolnosť, vďaka ktorej je možné použitie aj v kúpeľni

V porovnaní s laminátovým podlahami, ktoré vinylové najčastejšie nahrádzajú, je výhoda druhých menovaných to, že sú vodeodolné. Nielenže sa pri vinylovej podlahe nemusíte ponáhľať s utieraním, keď sa vám na ňu niečo vyleje, ale zároveň majú vodeodolné vinylové podlahy širšie možnosti použitia. Kľudne si totiž môžete dať vinylovú podlahu aj do kuchyne, či dokonca do kúpeľne a mať tak napríklad jednotnú podlahu v celom interiéri.

Bezpečnosť vďaka protišmykovému povrchu

Aj keď sa o vodeodolnosti v súvislosti s vinylovými podlahami hovorí najčastejšie, nie je to samozrejme ich jediná výhoda. Určite oceníte aj bezpečnosť, keďže povrch vinylových podlách je protišmykový.

Hrejivý a mäkký pocit aj pri chôdzi naboso

Chodenie po vinylovej podlahe je naviac aj naboso príjemné, keďže vinyl je na pocit hrejivý a tento typ podláh radíme medzi mäkšie. To oceníte aj v už spomínanej kuchyni. Ak vám totiž na vinylovú podlahu padne napríklad váš obľúbený hrnček, je menšie riziko, že to bude jeho „konečná“.

Skúste to urobiť v prípade, že máte v kuchyni dlažbu, ako to v minulosti bývalo zvykom. To rovno môžete hľadať niekoho, kto robí dizajnové potlače na hrnčeky, aby vám vyrobil rovnaký hrnček. Zaručene sa totiž rozbije.

Rozmerová stabilita a antibakteriálna ochrana

Vinylové podlahy majú tiež vysokú úroveň rozmerovej stability. To znamená, že sa ich rozmery vplyvom tepelných zmien menia len minimálne. A ak dbáte o zdravé prostredie vo svojej domácnosti, poteší vás aj antibakteriálna ochrana.

Autor / Zdroj obrázka: Michal / Stock.adobe.com

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie