Dnes je 25.júla 2024, meniny má Jakub

  • Sponzorovaný Stavba
  • 0
  • 26. júna 2024, 09:20
  • 2 m, 15 s

Vlastný dom rýchlo a pritom kvalitne? Áno, ak pôjde o drevostavbu

Plánujete si zrealizovať svoj sen o vlastnom dome? V takom prípade ste už určite rozmýšľali nad tým, z akého materiálu by mal byť. A zvážili ste aj drevo?

Výhody, ktoré má výroba v hale

Aby sme to upresnili, hovoriť budeme o panelových prefabrikovaných montovaných stavbách na báze dreva, ktoré bežne označujeme pojmom drevostavby, či drevodomy. Nejde síce o úplnú novinku, ale v našich končinách takéto domy zatiaľ nie sú úplne rozšírené. A pritom spĺňajú všetky moderné štandardy.

Hrubá stavba drevodomu trvá len 2 dni. To je, ako keby ste si objednali náhradné náplne do tlačiarne HP! No dobre, pred samotným začatím stavby je tu ešte jedna fáza, ktorá však neprebieha na stavbe, ale vo výrobnej hale.

Tu sa totiž vyrábajú zvislé nosné konštrukcie – panely, z ktorých sa drevodomy skladajú. Keď sú panely hotové, dovezú sa na stavbu a počas tých spomínaných 2 dní sa zmontujú a vznikne hrubá stavba (vrátane záklopu a stropného systému).

Výroba panelov v hale umožňuje dosiahnuť maximálna presnosť a dôkladnú kontrolu ešte pred dovezením panelov na stavbu. Keďže práce na stavbe trvajú krátko, spôsobí sa menej hluku, prachu a aj odpadu.

Rýchlosť realizácie a ďalšie výhody

Nové drevostavby tak svojim budúcim majiteľom doslova rastú pred očami. Ak by sme mali zobrať kompletnú výstavbu drevodomu na kľúč, tá môže trvať menej ako 5 mesiacov! Z tohto hľadiska sú tak drevostavby bezkonkurenčné.

Rýchlosť výstavby však nie je jediným plusom drevodomov. Za zmienku stojí aj to, že takýmto spôsobom je možné realizovať všetky typy domov, od bungalovov po poschodové do 3 nadzemných podlaží. Problémom nie je ani obytné podkrovie. Drevostavby sú naviac ultranízko-energetické, takže sa nemusíte báť ani prekvapenia v podobe vysokých nákladov na bývanie.

Autor / Zdroj obrázka: Владислав Вольхин / Stock.adobe.com

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie