Dnes je 13.apríla 2024, meniny má Aleš

Ako sa starať o vaničku z liateho mramoru?

Vzhľadom k tomu, že kúpeľňa slúži nielen na očistu tela, ale je aj oázou na upokojenie ducha, je kladený čoraz väčší dôraz na použité materiály. Aby sme sa naozaj zrelaxovali, musí byť vanička do sprchového kúta vyrobená z materiálu, ktorý je nám príjemný. Čím ďalej, tým väčšej obľube sa teší liaty mramor, ktorý sa vyznačuje svojou pevnosťou, dlhou životnosťou, výbornými termoizolačnými vlastnosťami a eleganciou.

Materiál značiaci luxus

Tento revolučný materiál sa vyrába zo zmesi mletého vápenca (dolomitu), sklárskych pieskov, vysoko kvalitnej polyesterovej živice a farbív. Vďaka tomu je možné výrobky z liateho mramoru tónovať do rôznych odtieňov a zladiť tak s jednotlivými prvkami v kúpeľni. Vaničky z liateho mramoru sú vyrábané technológiou odlievania do foriem, čím je dosiahnutá rovnorodosť materiálu a vysoká odolnosť voči mechanickému poškodeniu. Poškriabania povrchu sa teda nemusia obávať ani milovníci štvornohých miláčikov.

Mimoriadne hladký

Vďaka svojmu dokonale hladkému zovňajšku vyhovujú tieto vaničky aj tým najprísnejším hygienickým normám. Ľahko sa udržujú a sú na dotyk príjemné. Ďalšou výhodou liateho mramoru sú tiež jeho výborné termoizolačné vlastnosti. Voda v mramorovej vaničke zostane oveľa dlhšie teplá ako vo vaničke z klasického materiálu. V neposlednom rade stojí za zmienku tiež nosnosť, pohybujúca sa okolo 300 kilogramov.

Kúpeľňa
Zdroj foto: Duravit
Spôsoby montáže

Vaničku z liateho mramoru môžete do svojej kúpeľne nainštalovať niekoľkými spôsobmi. Prvým spôsobom je klasické zapustenie do podlahy. Ak preferujete položenie na podlahu, je možné vaničku položiť ako priamo na betón, tak i na dlažbu. Ďalšou alternatívou je použitie nožičiek, následné podmurovanie a obloženie prednej strany, alebo použitie nožičiek a čelného panelu.

Správna údržba je kľúčom k dlhej životnosti vaničky

Pokiaľ sa budete o tento materiál správne starať, vanička bude vyzerať ako nová pekných pár rokov. Najlepšie je samozrejme dať na rady výrobcu. Všeobecne ale platí, že by ste sa mali vyhnúť abrazívnym čistiacim prostriedkom s pieskom, kyselinám, čpavku a chlóru. Na bežné čistenie teda väčšinou postačia neabrazívne tekuté čistiace prostriedky od vašej obľúbenej značky a handrička.

Akýkoľvek čistič ale najprv vyskúšajte na malom a málo viditeľnom mieste, aby ste sa uistili, že nespôsobuje poškodenie materiálu. Prípadný vodný kameň odstráňte octovým roztokom. Nakoniec vždy dôkladne opláchnite vodou. A keby predsa len došlo k poškodeniu liateho mramoru škrabancami, vyleštite povrch vaničky jemným voskom. Na hlbšie ryhy použite špeciálnu opravnú súpravu alebo tmel a obrúste ho dohladka.

Ak sa budete o svoju sprchovú vaničku z liateho mramoru správne starať, odvďačí sa vám svojou krásou aj po rokoch používania.

Beevam

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 11x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie