Dnes je 30.septembra 2023, meniny má Jarolím

Organizácia detskej párty je výzva: Tipy a triky, ako ju zvládnuť bez komplikácií

Radostný smiech najmladších členov rodiny, detské pesničky ozývajúce sa zo všetkých kútov bytu a šťastie v malých očiach zo spoločných aktivít. Detská párty je krásna udalosť, no nie je len o magických momentoch. Pre dospelých predstavuje obrovskú dávku stresu, mnohokrát je i zdrojom obáv. To platí niekoľkonásobne pre rodičov, ktorí sa ujali roly organizátorov. Práve pre nich môže byť tento článok veľkou pomocou. Zázraky nečakajte, stretnutia s veľkými skupinami detí vždy prinášajú nejaké prekvapenia. No máme pre vás niekoľko tipov, ako zminimalizovať tie nepríjemné a zabezpečiť čo najhladší priebeh žúru vašich milovaných ratolestí.

Deti s balónmi
Zdroj foto: Freepik.com

Miesto konania

Áno, je síce pravda, že veselá skupinka detí sa ľahko zabaví kdekoľvek, napriek tomu, miesto konania párty je aj tak kľúčové. Mal by to byť priestor, v ktorom je čo najmenej zákazov, či už z pohľadu voľného pohybu alebo hlasitosti. Takže, obývačka s rustikálnym nábytkom a starožitnou dekoráciou predstavuje riziko nedostatku komfortu kvôli obmedzeniam, bolestivých nehôd a poškodenia zariadenia.

Vyberte takú izbu alebo vymedzte priestor pod holým nebom tak, aby sa deti mohli slobodne pohybovať. Malo by to byť niečo naozaj priestranné a s čo najmenším množstvom „predmetov v ceste“. No zároveň by sa malí účastníci žúru mali cítiť bezpečne a útulne, a s tým vám určite pomôže veselá výzdoba na detskú oslavu.

Balón
Zdroj foto: Freepik.com

Pokiaľ sa rozhodnete tak, že najvhodnejším miestom je záhrada, nezabudnite na kontrolu predpovedi počasia na daný deň. Zabezpečte adekvátnu ochranu pred nepriaznivými meteorologickými vplyvmi v každom prípade, ani absolútne pozitívne prognózy nevylučujú nepríjemné prekvapenia. Okrem altánku, dáždnikov, slnečníkov, majte poruke aj jednorazové pršiplášte a najmä kozmetické prípravky na ochranu pred slnkom. Upozornite ostatných rodičov na potrebu gumákov, slnečných okuliarov, v prípade potreby plaviek a oblečenia „do blata“.

Deti
Zdroj foto: Freepik.com

Neustále v kontakte

S rodičmi pozvaných detí buďte v kontakte už aj vtedy, keď iba začínate s organizáciou žúru. Napíšte spoločný email s detailnými údajmi o priebehu párty, no zároveň ich požiadajte o informácie, ktoré môžu ovplyvniť prípravy:

  • potravinové alergie a/alebo stravovacie preferencie,
  • zdravotné ťažkosti, užívanie liekov, rizikové faktory,
  • nemožnosť dostaviť sa na žúr včas, resp. nutnosť odísť pred predpokladaným koncom,
  • telefónne čísla na viacerých členov rodiny v prípade nedostupnosti hlavnej kontaktnej osoby.

Pošlite rodičom fotky v priebehu žúru a určite veľmi ocenia aj stručné správy o tom, že je všetko v poriadku. Ak s niektorým z rodičov máte naozaj kamarátsky vzťah, zvážte, či by vám nepomohla nejaká osobná podpora, napríklad pri príprave menu alebo pokojne aj počas celého diania.

Deti
Zdroj foto: Freepik.com

Detské menu

Čo môže byť krajším prejavom priazne k hosťom, ako prekvapiť ich gastronomickým zážitkom v podobe gurmánskeho jedla? Nuž, v prípade dospelých len málo čo. Detské srdcia si ale takto nezískate. Vsaďte na istotu, servírujte radšej bežné jedlá. Pritom si dajte záležať na tom, aby boli naozaj chutné a vyrobené z kvalitných ingrediencií. Jednoduché chlebíky s nátierkou a zeleninou, smotanová nepečená torta alebo pizza s kukuricou bude mať oveľa väčší úspech ako tie najdrahšie špeciality z reštaurácie.

Zdravých pochúťok nikdy nie je dosť. Ak máte obavy z toho, že surová zelenina a ovocie sa nestretnú s obľubou, pomôže vám veselý vizuál. Farby prebudia záujem, pripravte napríklad misu s kúskami melónov rôznych druhov alebo jednohubky z bobúľ hrozna všetkých odtieňov. Nádoby a riad ozdobte, to môže zmeniť vzťah aj k tým najmenej obľúbeným občerstveniam. Predstavte si džbán čistej vody alebo čaju bez cukru, ktorý „držia“ balóny naplnené héliom.

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie