Dnes je 04.decembra 2023, meniny má Barbora

Lacný spôsob, ako oživiť interiér – dekoračné vankúše dotvoria tú správnu atmosféru

Dekoračné vankúše majú v každom byte či interiéri domu nezastupiteľné miesto. Ak hľadáte lacný a zaujímavý spôsob, ako oživiť atmosféru v interiéri obývačky, alebo spálne či detskej izby, stavte na dekoračné vankúše. Ozdobné vankúše rýchlo, lacno a efektívne oživia v podstate každý interiér domu alebo bytu. Môžete ich meniť podľa sezóny, podľa nálady, alebo podľa toho, či uprednostňujete škandinávsky štýl, či radšej provensálsky alebo moderný štýl. Je len na vašom výbere, ako ozdobnými vankúšmi ovplyvníte atmosféru svojho domáceho prostredia.

Rýchla premena interiéru

Ak máte už nejaký ten čas pocit, že váš byt potrebuje zmenu, ale nemáte dostatok finančných prostriedkov na kúpu nového nábytku, ktorý by dokázal úplne zmeniť interiér vašej obývačky, zabezpečte si nové dekoračné vankúše. Nevyjdú vás draho a táto maličkosť má schopnosť premeniť každú miestnosť ako mávnutím čarovného prútika. Je to rýchle, lacné a efektívne riešenie, ako docieliť zmenu štýlu na provensálsky, škandinávsky, alebo moderný. Na výber máte prakticky dve možnosti – buď si zakúpite v obchode už hotové vankúšiky podľa vašich predstáv, alebo si kúpite, či možno ušijete povlaky na vankúše, ktoré máte už doma. 

S výberom vám pomôžu akčné letáky

Pri výbere vhodných dekoračných vankúšov vám môžu dobre pomôcť akčné letáky. Napríklad Tedi leták, ktorý nájdete na stránke Kaufino.sk aj ako Tedi leták online, má vo svojej ponuke často rôzne druhy vankúšov rôznych tvarov a veľkostí. Pestré vzory a farby dokážu zútulniť každú miestnosť doslova rýchlosťou blesku. Dekoračné vankúše, ktoré zútulnia interiér vášho domu alebo bytu, môžu byť aj sezónneho charakteru, napríklad s vianočným či veľkonočným motívom. Tedi leták, ktorý si máte možnosť prelistovať online, je síce len občasník, ale určite stojí za to doňho nahliadnuť a načerpať nové inšpirácie.

Inšpirácie ako vybrať vhodný dekoračný vankúš

Pri výbere vhodného ozdobného vankúša do interiéru vašej obývačky by ste mali dodržiavať niekoľko dôležitých princípov:

  • Pri výbere vankúšikov sa riaďte farbami v miestnosti. Ak máte tmavú sedačku, zvoľte svetlejšie vankúšiky, v prípade svetlej sedačky to urobte opačne.
  • Farbu vankúšov sa snažte zladiť s farbami, ktoré prevládajú v miestnosti. Mali by ladiť s farbami stien, podlahou, kobercom i zariadením.
  • Ak je zariadenie miestnosti menej výrazné až dokonca fádne, máte skvelú príležitosť pohrať sa s rôznymi vzormi. Ak máte naopak v interiéri obývačky veľa výrazných prvkov, zvoľte radšej jednofarebné vankúše. 
  • Pri väčšom množstve vankúšov treba myslieť aj na to, že musia ladiť aj medzi sebou navzájom. Preto by mali mať nejaký spoločný prvok – tvar, farbu, typ vzoru a pod.

Moderné druhy obliečok na vankúše, či hotové dekoračné vankúše nájdete aj v aktuálnom letáku Metro. V sekcii s domácim textilom sú obľúbené produkty často vo výpredajových cenách, preto sa oplatí prelistovať leták Metro, ktorý je práve aktuálny. 

Počty vankúšov a ich kombinácia

Hlavným parametrom pri výbere vhodného počtu ozdobných vankúšov je veľkosť, teda rozmer sedacej súpravy, pre koľko osôb je určená. Pre menšie pohovky je vhodný počet dekoračných vankúšov v počte 2 – 3, pre väčšie pohovky a rohové sedacie súpravy je vhodný počet 4 – 5. Pri výbere treba zvážiť ich vzájomnú kombináciu. Farbu a vzor vankúšov volíme aj podľa svojej nálady, pocitov a obľúbenosti. 

Pri výbere zohľadnite praktickú stránku

Pri výbere vhodných dekoračných vankúšikov myslite aj na praktickú stránku veci. Ak si napríklad kúpite drahý a krásny vankúš, ktorý však nie je možné prať, časom vás to bude mrzieť. Sledujte aj to, či sa dá vyprať náplň do vankúša a tiež, ako ľahko ho viete z vankúša zvliecť. Ak máte doma malé deti alebo domáce zvieratá, voľte materiál, ktorý sa dá ľahko udržiavať, a ktorý je aj dostatočne odolný. Mnohí z nás na sedacej súprave s vankúšom pod hlavou radi oddychujú. V tom prípade vyberte materiál, ktorý bude príjemný na dotyk a bez problémov ho vyperiete v práčke. Dekoračný vankúš môže byť aj skvelým darčekom pre blízku osobu.

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 1x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie