Dnes je 22.septembra 2023, meniny má Móric

Jednoduchý a nezávislý spôsob výroby tepla a elektriny pre domácnosti

Predpovedať, čo nám prinesie budúcnosť, nemôžeme, no jedno je isté. Náklady na energie zrejme nižšie nebudú. Vplyvom rôznych faktorov je nielen cena, ale aj zdroj tejto komodity čoraz obmedzenejší a menej dostupný.

Našťastie, aby sa predišlo takýmto neistým výsledkom, mnohí ľudia sa rozhodli využívať „bezplatnú“ alternatívu výroby elektriny, ktorou je solárny panel. Solárne panely sa čoraz viac využívajú na ohrev vody či výrobu elektriny, a hoci inštalácia systému solárnych panelov nie je malá investícia, po niekoľkých rokoch bude za ňu vďačná celá rodina.

Ak sa preto aj vy rozhodujete o lepšej budúcnosti rodiny, zaistenie týchto systémov na výrobu tepla a elektriny je pre vás ideálne a najlepšie riešenie.

Moderné solárne panely

Dobré solárne panely sú ideálnym spôsobom výroby tepla a elektriny v domácnosti, pretože využívajú nevyčerpateľný a bezplatný zdroj energie, ktorým je Slnko! Preto má solárny panel z dlhodobého hľadiska veľké výhody, keďže si dokáže vyrobiť vlastnú elektrinu.

Vybrať si dobrý panelový systém však nie je jednoduché, nakoľko sú na trhu tieto systémy relatívne nové a málokto vie, na čo sa pri ich kúpe zamerať. V súvislosti s investíciou tejto veľkosti je pochopiteľné, že každý chce to najlepšie, no jedno je isté. Cena solárneho panelu je vstupný kapitál, ktorý dodáva lacnú a bezpečnú elektrinu na viac ako 20 rokov.

Energiu na celý rok a v každom počasí môžete mať vďaka správnej inštalácii fotovoltaiky

Mnohí si myslia, že tieto systémy dokážu plne fungovať iba za slnečných dní, aj to len v určitých obdobiach roka. To je však omyl, pretože inštaláciou výkonnej fotovoltaiky si môžete vyrábať lacnú energiu po celý rok.

Zdroj foto: Diyana Dimitrova on Shutterstock.com

Pre laika je slnko a teplo „motorom“ pre optimálnu prevádzku fotovoltaického systému. Ani teplota a slnečné lúče však nezaručujú účinnosť systému fotovoltaických solárnych panelov.

Intenzita svetla, svetlo, ktoré je prítomné aj pri trvalo zamračenej oblohe, je motorom prevádzky. Vezmime si napríklad oblasti s prevažne daždivou klímou, ako je Anglicko alebo Nemecko, kde sú tieto systémy životným štýlom obyvateľstva aj priemyselných oblastí. Napriek tomu, že slnko tu nesvieti tak často, zaisťujú im tieto systémy veľký zdroj energie.

Teplo tiež nie je určujúcim faktorom pri prevádzke systému fotovoltaických solárnych panelov. Existuje mýtus, že panely sa môžu poškodiť alebo zlyhať v dôsledku nízkych teplôt. Sú však vyrobené z nemrznúceho materiálu.

Naopak, aj sneh okolo panelov môže zvýšiť produkciu elektriny odrazom svetla, avšak príliš hrubé nánosy snehu môžu brániť svetlu dostať sa k solárnemu panelu. S fotovoltaikou si však viete získanú energiu aj ukladať.

Je mimoriadne dôležité, aby fotovoltaické panely inštalovali odborníci v danej oblasti, pretože len správne umiestnenie a orientácia systému solárnych panelov zaručuje maximálny výnos v teplom a chladnom období.

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie