Dnes je 24.apríla 2024, meniny má Juraj

Čistenie kanalizácie a krtkovanie hradené z poistenia: je to vôbec možné?

Jedným zo spôsobov, ako si zabezpečiť bezstarostné bývanie, je kvalitné poistenie nehnuteľnosti a domácnosti. V prípade neočakávaných udalostí a finančne náročného odstraňovanie škôd určite oceníte, ak sa budete môcť spoľahnúť na plnenie zo strany poisťovne.

Pozreli sme sa na to, či je možné realizovať čistenie kanalizácie a krtkovanie v podaní AB Krtkovanie Pezinok aj „cez poisťovňu“.

Rozlišujte poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti

Skôr ako zodpovieme otázku z nadpisu, je nevyhnutná trocha teórie. Treba totiž rozlišovať poistenie samotnej nehnuteľnosti a poistenie domácnosti. Hoci bývajú v rámci balíka poistenia často ponúkané spolu, tak v zásade ide o dva rôzne poistné produkty a odlišujú sa teda aj v tom, na čo budete mať pri riešení poistnej udalosti nárok. Zjednodušene povedané, poistenie nehnuteľnosti sa vzťahuje na samotnú nehnuteľnosť a jej prípadné poškodenia napríklad v dôsledku vlámania, prírodnej katastrofy či poveternostných podmienok.

Oproti poisteniu nehnuteľností sa poistenie domácnosti vzťahuje prakticky na všetko, čo sa nachádza v dome alebo byte. Pokrýva prípade, kedy napríklad v dôsledku prasknutého potrubia nastane vytopenie. Pokrývané typy škôd sa však medzi poisťovňami výrazne líšia a tak je vždy smerodajné, čo máte zahrnuté v zmluve.

Zvýhodnené balíčky aj atraktívne formy pripoistenia

Poisťovne sa pri týchto typoch poistenia často predháňajú v tom, čo všetko bude súčasťou jednotlivých produktov a tak sa môžete stretnúť aj s tým, že plnenie sa bude vzťahovať aj na rôzne údržbárske práce. V takom prípade vám dokáže poisťovňa raz za určité obdobie preplatiť aj čistenie kanalizácie v Pezinku či kdekoľvek inde podľa lokality danej nehnuteľnosti.

Pozor na podmienky zmluvy

Pri dojednávaní poistenia sa naozaj dôkladne oboznámte s obsahom zmluvy, predovšetkým s pokrývanými rizikami a tiež podmienkami, ktoré musíte dodržať na to, aby si poisťovňa pri likvidácii udalosti neuplatnila krátenie poistného plnenia. K nemu môže dôjsť napríklad v prípade preukázane zanedbanej údržby, ak napríklad nevyhľadáte profesionálne krtkovanie Pezinok a necháte situáciu dospieť až po vznik havarijnej situácie a poškodenie ostatných domácností.

Čistenie kanalizácie a krtkovanie je teda možné vykonať aj „cez poisťovňu“, avšak počítajte s tým, že za tieto služby budete musieť najprv zaplatiť a v rámci likvidácie poistnej udalosti následne predložiť faktúru poisťovni.

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie