Dnes je 24.apríla 2024, meniny má Juraj

Objavte prednosti Android TV s ideálnym operačným systémom súčasnosti

Na trhu už len ťažko nájdete televízor, ktorý by nemal prívlastok inteligentný. Medzi zákazníkmi sa tešia popularite najmä tie, ktoré pracujú s operačným systémom Android.

Súčasná generácia je mimoriadne zaťažená na technologickom progrese. To sa týka aj televízorov, ktoré musia disponovať najnovšími technológiami. Aj tieto požiadavky vie v dnešnej dobe naplniť väčšina android TV.

Unikátny operačný systém android

Tento operačný systém môžete poznať hlavne z mobilných telefónov. Vytvorila ho spoločnosť Google a je postavený na open-source softvéri či upravenej verzii Linux Kernel. Dnes je však už neoddeliteľnou súčasťou aj televízorov. Ak na tom svojom chcete sledovať napríklad YouTube alebo Netflix, ste na správnom mieste. Pomocou tohto operačného systému si môžete do televízneho prijímača navyše nainštalovať akúkoľvek aplikáciu. Podmienkou je len to, že vám ju musí ponúknuť Google v rámci svojho obchodu. Veľkou výhodou je možnosť prehratia akýchkoľvek formátov, čo sa týka aj problematických DLNA či MKV.

Otvorenosť a veľké možnosti prispôsobenia

Smart televízory s androidom ale nie sú len o sledovaní filmov či seriálov. Ide o skvelý spôsob, ako stráviť voľný čas napríklad hraním sa. Hry sú optimalizované aj pre širokouhlé obrazovky. Pre náročnejších je tu možnosť pripojenia inteligentných zariadení, akými je napríklad SMART klávesnica, či ovládanie hlasom. Zabudnite na ďalšie krabičky a ich zložité pripájanie, služby viacerých poskytovateľov si už teraz môžete vychutnať aj súbežne.

Veľkou výhodou je užívateľsky príjemné rozhranie, ktoré je postavené na prehľadnej domovskej obrazovke. Tú si môžete nastaviť z pohľadu vzhľadu presne podľa vašich predstáv. Oproti tradičným smart televízorom sa vám dostane viac možností prispôsobenia či otvorenosť. Problémy nenastávajú ani pri prenášaní obsahu z tabletu alebo telefónu priamo na obrazovku televízora. To platí aj o pripojení k zariadeniam s identickým operačným systémom.

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 3x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie