Dnes je 24.apríla 2024, meniny má Juraj

Dekometria dobýva interiéry! Pozrite sa, ako ju použiť pri zariaďovaní

Symetria inšpirovaná štýlom art déco, krivky, všadeprítomné geometrické tvary a jemné belostné farby – to je dekometria v interiéri. Chcete ju priviesť aj medzi svoje štyri steny? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tomto neobyčajne módnom trende roku 2023!

Dekor, základný prvok tohoto trendu

Hovorí vám niečo Art Déco Historic District v Miami? Je to štvrť plná šarmu a histórie; ozajstné hlavné mesto trendu Art Déco, z ktorého tento štýl čerpá plnými dúškami. Budovy tejto štvrti majú geometrické tvary, často s lesklými, chrómovými dekoráciami. Prevládajú v nich lichobežníky, oblúky, ovály, obdĺžniky, cik-cakové motívy a rybie kosti, ktoré sa navzájom prelínajú a vytvárajú skutočnú eklektickú a mimoriadne odvážnu zmes. Dekometria je však o niečo jednoduchšia, harmonickejšia a menej okázalá, preto umožňuje zariaďovať moderné interiéry s noblesou a striedmosťou, a pritom tak originálne, že nie je možné prejsť okolo nich ľahostajne.

Všetky odtiene dekometrie

Ďalšou typickou črtou tejto miamskej štvrte sú ľahké pastelové a slnečné odtiene, ktoré nielen zvýrazňujú nezvyčajnú scenériu mesta, ale odrážajú aj slobodomyseľný prístup jeho obyvateľov k životu. Medzi charakteristické farby patria:

● odtiene modrej – od tyrkysovej cez granátovú až po akvamarínovú: nekonečné množstvo verzií tejto farby pripomína všemožné tváre Atlantiku, ktorý sa neustále mení;

● biela – typické miamské budovy sa vyznačujú dokonale bielymi fasádami, ktoré tak odrážajú lúče horúceho slnka, až takmer oslepujú. Biela v kombinácii so zeleňou paliem a blankytnou modrosťou oceánu vytvára dokonalú letnú kombináciu, ktorú sa určite oplatí napodobniť vo vlastnom dome bez ohľadu na ročné obdobie;

● ružová a oranžová – v noci je Miami rovnako úchvatné ako cez deň. Zapadajúce slnko zahalí mesto všetkými farebnými odtieňmi mestských svetiel: oranžovým, neónovo ružovým, tehlovým, ohnivou červeným atď;

● zlatá a strieborná – nechajte sa inšpirovať nočnými efektne osvetlenými mrakodrapmi, alebo odrazmi svetla, ktorými slnko vyfarbuje okná počas dňa. Zakomponujte do svojho interiéru medené, zlaté a strieborné prvky, aby ste doň vniesli zaujímavé svetelné akcenty a vytvorili si tak oslnivú atmosféru rušného mesta.

V dekometrických interiéroch sa neváhajte pohrať s farebnými odtieňmi a kontrastmi: pokojne skombinujte granátovomodré steny s nábytkom, textíliami a dekoráciami v odtieňoch bielej, ružovej alebo oranžovej farby a pridať môžete aj chrómové detaily. Vytvoríte tak interiér plný výrazu a dynamiky, ktorý skvele harmonizuje so súčasnými trendmi.

Obývačka
Zdroj foto: agatanabytok.sk

Produkty na fotografii si môžete kúpiť v obchode s nábytkom agatanabytok.sk

Kvalita a dobrý dizajn

Keďže dekometrický trend je výrazne inšpirovaný štýlom art déco, nesmie sa zabudnúť ani na interiérové doplnky v skvelom dizajne a vysokej kvalite spracovania. Do tohto trendu dobre zapadne dýhovaný nábytok s geometricky usporiadanou kresbou. Osvedčia sa aj všetky oblé a guľaté tvary: okrúhle stoly, mäkký čalúnený nábytok bez ostrých hranatých rohov, nápadité závesné svietidlá zložené zo vzájomne prepojených tyčí a sklenených gulí, okrúhle koberce atď. Stavte pri výbere na prémiové výrobky a výrobky v ušľachtilej povrchovej úprave. Trend nazývaný dekometriou je sofistikovaný, elegantný a zároveň mimoriadne teplý a príjemný. Je nemožné si ho neobľúbiť!

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 9x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie