Dnes je 24.apríla 2024, meniny má Juraj

Chcete prenajať váš dom alebo byt počas dovolenky? Na toto nezabudnite!

Ak zvažujete prenájom vašej nehnuteľnosti počas dovolenky, pravdepodobne si kladiete množstvo praktických otázok. Na čo sa pripraviť?

  1. Osobné veci

Prvou otázkou, ktorú si musíte položiť, je, kam uložíte svoje osobné veci. K dispozícii máte niekoľko možností. Ak máte v domácnosti uzamykateľnú miestnosť, môžete tam uložiť svoje cennosti. Ak takú možnosť nemáte, môžete využiť iný úložný priestor, kde uschováte veci. Pred odchodom by ste mali zabezpečiť, aby všetky vaše dôležité a cenné veci boli na bezpečnom mieste.

2. Príprava nehnuteľnosti

Čo sa týka zabezpečenia súkromia a hygieny, je potrebné investovať do nového vybavenia. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť:

  • Posteľná bielizeň a uteráky

Je vhodné mať set posteľnej bielizne a uterákov pre hostí. Týmto spôsobom zaistíte, že vaše osobné veci zostanú nedotknuté a hostia budú mať všetko potrebné pre pohodlný pobyt.

  • Kuchynské vybavenie

Zabezpečte, aby v kuchyni boli dostupné všetky základné potreby ako riad, príbor, hrnce a panvice, ale aj základné suroviny ako soľ, cukor a káva.

  • Toaletné potreby

Malý balíček s toaletnými potrebami, ako sú toaletný papier, mydlo, šampón a kondicionér, môže byť veľmi užitočný pre hostí, ktorí si zabudnú priniesť vlastné kozmetické potreby.

  • Lokálne opravy

Okrem toho, v závislosti od stavu a veľkosti vašej nehnuteľnosti, môžete tiež investovať do menších opráv a údržby, aby ste zaistili, že je váš dom alebo byt pre hostí atraktívny a bezpečný.

3. Inštrukcie pre hostí

Pripravte jasné a podrobné inštrukcie pre hostí o tom, ako používať rôzne domáce zariadenia, akými sú napríklad kúrenie, práčka alebo kuchynské spotrebiče. Nezabudnite zahrnúť dôležité kontakty a možno aj tipy na miestne atrakcie a výlety.

4. Upratovacie služby

Po odchode hostí je veľmi dôležité, aby vaša nehnuteľnosť bola opäť dokonale čistá a pripravená na ďalších hostí alebo na váš návrat z dovolenky. Aj keď sa môžete rozhodnúť urobiť to sami, je výhodné zaplatiť si profesionálnu upratovaciu službu. Nielen, že to ušetrí váš čas, ale tieto poskytovatelia týchto služieb majú aj potrebné vybavenie a skúsenosti na to, aby dokázali efektívne vyčistiť interiér. Náklady na upratovacie služby je dôležité zahrnúť do výpočtu celkových nákladov na prenájom vašej nehnuteľnosti.

Prenájom vašej nehnuteľnosti počas dovolenky môže byť skvelý spôsob, ako ju využiť a zároveň získať príjem. Vyžaduje však aj dôkladnú prípravu a zváženie mnohých praktických aspektov.

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 0x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Nie je možné pridávať komentáre.

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie