Milé, kreatívne a unikátne veľkonočné dekorácie do 5 eur

Po dlhých zimných mesiacoch sa konečne topí sneh a príroda sa prebúdza. Všetko je zrazu krajšie, tak prečo si trochu jari nepustiť aj do domu? Privítajte tento rok Veľkú noc originálne! Poradíme vám ako to zvládnete úplne sami. Výroba kraslíc je náročná, no soška zajaca vám nestačí? Vyrobte si s nami krásny veniec, dekoráciu na stôl či dvere.

0
333
Photo by JESHOOTS.com from Pexels

Vyrobiť si krásne jarné dekorácie je ľahšie ako by sa mohlo zdať. Stačí si len veriť a využiť môžete všetko čo vás napadne. Vajíčka, škrupiny, vtáčie pierka, živé či umelé kvety, dokonca aj mach.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wild Meadow Wreaths (@wildmeadowwreaths),

Veniec z prútia

Jednoduchý veniec si môžete vyrobiť úplne sami a vlastne zadarmo. Budú vám k tomu stačiť len šikovné ruky. Nastrihajte si dlhšie prútiky, spojte ich do zväzku, obtočte ich a spevnite tenkými, ohybnými prútikmi. Zväzok stočte a zaviažte, môžete použiť prútiky, alebo aj taviacu pištoľ.
Na ozdobenie môžete použiť mašľu, vajíčka, živé kvety, alebo vystrihnúť kvety a nalepiť ich tavnou pištoľou na venček.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Wild Meadow Wreaths (@wildmeadowwreaths),

Škrupinový veniec

Nevyhadzujte škrupiny z vajíčok. Môžete ich použiť na takýto krásny veniec. Škrupiny stačí poumývať a dať vysušiť. Ako základ venca je ideálne použiť polystyrénový kruh, na ktorý budete priliepať taviacou pištoľou škrupiny z vajíčok, pierka, kvety a ďalšie drobné dekorácie.

www.fler.cz

Živé škrupinky

Škrupiny z vajec môžete použiť na viacero spôsobov. Pre vytvorenie ďaľšej dekorácie zachovajte väčšinu škrupiny, opláchnite a naplňte navlhčenou vatou alebo pilinami. Nasypte do vnútra semiačka a denne polievajte. Vo vajíčku pekne ukáže žerucha, ovos, hyacinty alebo iné menšie jarné kvety.

Photo by Gardenista

Rozkvitnutá krhla
Naplňte rustikálnu krhlu ružovými tulipánmi, zeleňou, machom a pastelovými vajcami a perfektná jarná výzdoba je za chvíľu hotová. Do vnútra môžete umiestniť  penu na zaistenie stoniek. Pridajte vaječné škrupiny s výhonkami a keď dokončíte dekorovanie, zaveste krhlu na vchodové dvere a ozdobte farebnou stuhou.

https://www.bhg.com

Veľkonočná váza

Veľmi jednoduchou dekoráciou, ktorá splní účel je sklenená váza, do ktorej „pohádžete“ veľkonočné dekorácie. Spodok môžete vystlať slamou alebo machom a ďalej vrstviť vajíčka, sošky zajacov či kuriatok zakomponovať môžete taktiež sviečku či umelé kvety.

Photo by: Nicolas Huk from  www.flickr.com
Photo by Home Decor and Fashion from flickr.com

Radi si na veľkú noc takto pekne spestríte domov? Zdieľajte, lajkujte…

DoDo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto