Dnes je 18.augusta 2022, meniny má Elena/Helena

Postaviť nový alebo rekonštruovať?

Výhody nového…

Novostavba je v nedávnej minulosti dokončená stavba, teda ide o nový objekt v záruke. Okrem zariadenia a dotvorenia nie sú nutné žiadne zásadné investície do prestavby. Náklady na prevádzku bývajú zvyčajne nižšie, pretože nové technologické postupy sú nastavené cestou využitia moderných materiálov a tým úspory energie. Získať úver je jednoduchšie.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mansions?| Homes?| Listings? (@houseaddictive),

…ale má to aj druhú stranu mince

Čoraz častejšie sa stretávame s tým, že novostavby bývajú postavené zvyčajne mimo centier veľkých miest, na ich okrajových častiach. Väčšinou je nutné vlastniť automobil, napríklad na rozvážanie detí do školy, na nákupy a podobne. Druhou nevýhodou je nemožnosť sa spravidla okamžite nasťahovať. Nový byt je nutné vystavať, čo trvá minimálne rok alebo dva a byt kupujeme zvyčajne len na základe nejakého nákresu. Termíny dokončenia sa niekedy zvyknú posúvať.

Výhodou staršej nehnuteľnosti je…

Určite veľkou výhodou rekonštrukcie je, že klient môže dom alebo byt fyzicky vidieť a prechádzať jednotlivými miestnosťami, vidieť výhľad, okolie. Toto vizualizácia novostavby neposkytuje. Keď hovoríme o starších nehnuteľnostiach, výhodou býva nižšia cenavýhodná lokalita. Staršie objekty sa zvyčajne nachádzajú v centre, čím sa zlepšuje aj ich dostupnosť. Výhodou starších bytov je aj menší počet bytových jednotiek v dome.

…a úskalím

Úskalím starších nehnuteľností je nutnosť kalkulovať s nákladmi potrebnými na opravy. A nemusí ísť len o náklady spojené s nehnuteľnosťou samotnou. Nákladné sú napríklad v prípade bytov rekonštrukcie výťahových šácht, zateplenie domu či nová strecha. Problém predstavujú skryté vady, ktoré sa nepodarí zistiť ani dôkladným prieskumom. Po ich nájdení sa stavba predražuje.

A tak pre čo sa rozhodnúť? Pre novostavbu v novej štvrti alebo dom určený na rekonštrukciu na peknom mieste? Zdôrazňujeme jedno: na peknom mieste. Obidve varianty totižto majú svoje čaro, ale lokalita je u realít vždy najpodstatnejšia.

Pre aký typ ste sa rozhodli vy? Podeľte sa s nami v komentároch.

MiMo

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14