Vdýchnite stenám život s jedinečnými machovými obrazmi!

Počuli ste už o jednom z posledných trendov vertikálnych záhrad a živých obrazov? Je to úžasný spôsob ako priniesť život do vášho domu a to nádherným a neobyčajným spôsobom. Navyše, ak nie ste fanúšikom iba tradičných kvetov v črepníkoch, toto je pre vás riešenie. Prinášame vám niekoľko ukážok toho, ako si môžete zeleň preniesť priamo na stenu. Vytvoríte si jedinečné živé obrazy, ktoré rozžiaria celú miestnosť.

0
229
horský mach
Obrázok od Myriam Zilles z Pixabay

Ako na to?

Machové obrazy sú jednou z možností, ako si do bytu originálne priniesť zeleň. Už dávno bol mach využívaný pri meditáciách, a preto aj k vám domov môže vniesť pokoj a harmóniu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa FosterPlants Miami (@getfosterplants),

Návodov je mnoho a fantázii sa medze nekladú, takže je len na vás, či si vytvoríte malý doplnok v podobe ,,fotorámu“ s machom alebo sa pustíte do vlastnej záhrady v kombinácii s ďalšími kvetmi a doplnkami a ozdobíte celú vašu stenu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Natalie Mair? (@knatters1981),

My vám v skratke povieme, čo budete potrebovať na to, aby ste si doma vytvorili vlastný živý obraz. Takmer pri každom živom obraze budete potrebovať mach, pletivo, náradie, rám obrazu (ideálne drevený), zeminu a substrát. Samozrejme, toto platí o tzv. živom machu. Existuje aj mach stabilizovaný, čo je v podstate suchšia, prifarbená verzia bežného machu. Ten stabilizovaný je podobný ako lišajník, avšak na vytvorenie ,,živého“ obrazu je tiež skvelou voľbou. A navyše poteší aj zábudlivcov, keďže ho netreba polievať ako ten živý.

Grafity z machu – niečo pre kreatívnych

Vedeli ste, že s machom si môžete aj maľovať a písať? Nie tak, že by ste ho odtrhli a čmárali po stene, ale tak, že to skutočne bude stáť za pohľad.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ink & Moss (@inkandmoss),

Machové grafity si vyrobíte bez problémov aj doma. Prinášame vám jednoduchý 6-krokový návod ako si s tým poradíte.

Budeme potrebovať:

1, 2 až 10 šálok machu – podľa veľkosti toho, čo chcete vytvoriť

2 šálky plnotučného mlieka alebo bieleho jogurtu

2 šálky vody

½ čajovú lyžičku cukru

Postup:

  1. Dajte dokopy mach, ktorý máte, čím viac, tým lepšie, obraz bude hustejší.
  2. Dôkladne mach umyte tak, aby ste z korienkov dostali čo najviac zeme.
  3. Rozdeľte mach na menšie kúsky a tie vložte do mixéra.
  4. Pridajte do zmesi mlieko alebo jogurt, cukor a vodu. Mixujte dohladka, pretože z toho chceme mať hmotu, s ktorou sa dá maľovať.
  5. Použite štetec na maľovanie, aby ste ním naniesli zmes tam, kam potrebujete – stena, drevo, obraz, tehly alebo čokoľvek, čo ste si vybrali.
  6. Čas na vašu kreativitu – maľujte čo chcete, kam chcete. Nechajte voľne uschnúť a voilà, máte hotovo. Ideálne, každý týždeň obraz postriekať vodou, mach bude rásť rýchlejšie. Ak by sa vám to nezdalo dostatočne husté, pokojne celý postup zopakujte a premaľujte ešte raz novou zmesou.

A aj takto parádne to môže vyzerať u vás doma:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emma Sadie Thomson – EST (@emmasadiethomson),

Veríme, že sme vás inšpirovali a že si kúsok zelene z machu prinesiete aj domov. Mach je pre Japoncov symbolom dlhovekosti. Potrebuje len minimálnu starostlivosť, avšak akonáhle sa zakorení, bude vám tento zelený koberec robiť radosť ešte veľmi dlho.

Ak sa vám článok páčil, pokojne ho zdieľajte alebo nám nechajte koment.

Lucy

Jeden z podrobných návodov na výrobu živého obrazu môžete nájsť aj na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=vcg9lMnmjY4.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto