Dnes je 18.augusta 2022, meniny má Elena/Helena

Trashtag challenge inšpiruje ľudí k zberu odpadkov

Dnes sa vďaka internetu môže stať slávnym ktokoľvek, no aj čokoľvek. Ľudia milujú trendy, novinky, virálne videá a aj “challenge” – výzvy.
Pokiaľ sledujete sociálne siete, nemohli vám uniknúť napríklad #icebucketchallenge, #10yearschallenge alebo #cinnamonchallenge. Aj keď sa tieto výzvy môžu zdať hlúpe, ide najmä o to, aby boli zábavné.

Avšak počas roku 2018 svet nachvíľu ovládol iný trend. “Plogging”. Jedná sa o kombináciu slovíčok “jogging” – beh a “picking up” – dvíhanie. Nie hocijaké dvíhanie, ale zdvíhanie smetí zo zeme počas behania v prírode. Tento trend vznikol už v roku 2016 vo Švédsku a následne si tento netradičný, no pre životné prostredie veľmi prospešný šport zamilovalo mnoho ľudí. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meubléoo (@meubleoo),

Dnes tu máme niečo podobné, no je to kombinácia oboch. Ekologická výzva alias #Trashtagchallenge.
Ľudia po celom svete sa fotia pri miestach znečistených odpadkami a následne s tým istým uprataným miestom.  

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meubléoo (@meubleoo),

Všetko to začalo, keď muž menom Byron Román, zdieľal na svojej Facebookovej stránke fotoalbum s alžírskym ekológom a aktivistom Drici Tani Younesom.
Románov príspevok vyzýval mládež, aby sa zúčastnili TrashTag Challenge. Najviac pôsobivé je, že TrashTag Challenge má vplyv aj “offline”, o čom svedčia tisíce fotografií pred a po vyčistení prostredia.

https://www.facebook.com/byron.roman1/posts/10156466236659055

Možno sa zdá, že upratovanie okolo tvojho domu nezachráni planétu, no práve takéto výzvy sú úžasné v tom, že spájajú celý svet a spolu vieme vytvoriť niečo veľké. 
Určite sa aj vy budete cítiť lepšie, keď sa pozriete von oknom na pekný trávnik a nie na skládku odpadu. Nečakajte, že to spraví niekto iný. 

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meubléoo (@meubleoo),

Zdieľajte článok s priateľmi nech sa môžu inšpirovať. Ideme do toho? Pochváľte sa nám v komentároch vašou prácou. 

DoDo

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 5x
  • 7x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14