Vaňa alebo sprchový kút? Návod na dokonalú kúpeľňu

Pre niekoho jasná voľba, pre iného večná dilema. Či už plánujete rekonštrukciu alebo zariaďujete novú kúpeľňu, výber môže ovplyvniť vaše pohodlie na mnoho ďalších rokov. Ako sa však rozhodnúť tak, aby ste to neskôr neľutovali?

0
203
žena vo vani
Photo by Amanda Gentilin from Pexels

Relax a praktickosť

Vaňa je klasika, ktorú preferujú najmä ženy a milovníci dlhých kúpeľov, sviečok a šampanského. Moderné vane tiež ponúkajú luxus v podobe bubliniek a ak si vyberiete dostatočne veľkú vaňu, môžete si dopriať aj romantický kúpeľ vo dvojici.

Vaňu tiež ocenia deti, no menej vhodná je pre seniorov, čo sa však dá zlepšiť použitím protišmykových podložiek a držiakov.

Vyberte si vaňu, ak:

  • máte romantickú dušu
  • budú ju používať malé deti
  • obľubujete dlhé kúpele
  • máte dostatočne veľkú kúpeľňu

 

Šport a šetrenie času

Sprchový kút sa spája najmä s aktívnym životným štýlom a rýchla ranná sprcha je skvelý spôsob, ako začať deň. V spoločnosti často prevláda mýtus, že sprchovanie šetrí vodu, no závisí to od času, ktorý pod sprchou strávite. Bezproblémový prístup ocenia najmä seniori a ľudia so zníženou pohyblivosťou alebo zranením.

Vyberte si sprchový kút ak:

  • obľubujete rýchle sprchy
  • aktívne športujete
  • kúpeľňu budú používať starší ľudia

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VVS Eksperten (@vvseksperten),

Najlepšie z obidvoch svetov

Aj napriek vyššie spomínaným radám často nie je jednoduché rozhodnúť sa, najmä ak sa členovia rodiny nevedia zhodnúť. Ideálnym riešením je, samozrejme, kúpiť aj vaňu aj sprchový kút, no nie každá kúpeľňa je dosť veľká, aby to umožňovala.

Kompromisom môžu byť sklenené zásteny na vani, ktoré umožňujú sprchovanie postojačky, prípadne sprchový kút s hlbšou vaničkou, v ktorej sa dá aj sedieť.

Dúfame, že vám naše porovnanie v rozhodovaní aspoň trochu pomohlo a budeme radi, ak sa s nami podelíte v komentároch o svoj názor 🙂

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Luky

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto