Dnes je 18.augusta 2022, meniny má Elena/Helena

Záchodová dilema – klasické alebo závesné WC?

Pokiaľ rekonštruujete kúpeľňu a rozhodujete sa, akú toaletu do nej vybrať, tak na výber máte hlavne z dvoch možností. Buď to bude klasická toaleta alebo závesná toaleta. Klasické kombinované toalety sa nachádzajú vo väčšine nezrekonštruovaných domácností a aj ich história je dlhšia. Čo sa týka závesných toaliet, tak tie sú na trhu oveľa kratšie, ako klasické toalety a mnoho ľudí o nich nemá dostatok informácií.
V tomto článku sa preto pozrieme na najväčšie výhody závesných toaliet a porovnáme ich s tými klasickými.

Závesné toalety

Dostávajú sa každým rokom čoraz stále viac do popredia a už nemožno tvrdiť, že ide o nejakú novinku. Mnoho ľudí si už inú toaletu nevie ani predstaviť. V západných krajinách má závesné WC viac ako 70% ľudí, pričom u nás je to oveľa nižšie číslo. Závesné toalety ponúkajú množstvo výhod a nejde len o zaberanie menšieho priestoru v kúpeľni. 

toaleta

https://www.pexels.com/photo/bathroom-interior-interior-design-restroom-262005

Výhody 
  • Výška WC misy je pri montáži nastaviteľná 

Pri montáži závesnej toalety je možné nastaviť výšku WC misy podľa vašich požiadaviek. Túto možnosť ocenia najmä starší ľudia a ľudia s obmedzenou možnosťou pohybu, ktorým je možné správnou výškou toalety uľahčiť sadanie, ale i vstávanie. 

  • Tichý chod 

Vďaka zabudovanej konštrukcii v stene je splachovanie i napúšťanie nádržky tlmené a tým pádom aj oveľa tichšie ako u klasických toaliet. 

  • Jednoduché udržiavanie čistoty 

Misa závesného WC sa nachádza vo vzduchu, čo uľahčuje stieranie podlahy pod samotným WC. Závesné toalety majú navyše kompaktné tvary, čo zabraňuje špine usádzať sa na rôznych nedostupných miestach. Vďaka tomu sú závesné toalety praktické a hygienické.  

  • Štýlový vzhľad 

Vďaka tomu, že nádržka a prívod vody sú ukryté v stene, pôsobí závesná toaleta moderným a štýlovým dojmom, ktorý dáva celej kúpeľni úplne nový rozmer. 

My už máme záchodovú dilemu vyriešenú. A čo vy? Našli by ste ešte ďalšie výhody závesných toaliet?  Ak sa vám článok páčil, nezabudnite nám dať lajk a do komentára nám môžete napísať, či máte vo svojej kúpeľni klasickú alebo práve závesnú toaletu. 

Martin

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 3x
  • 2x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14