Záchodová dilema – klasické alebo závesné WC?

Rekonštruujete kúpeľňu a došlo aj na výmenu toalety? Možno si myslíte, že tam nie je veľmi čo riešiť, stačí jednoducho prísť do kúpeľňového štúdia, vybrať prvú toaletu, ktorú uvidíte a je vybavené. Nie je to však úplne tak a my vám preto v nasledujúcom článku ukážeme, z akých typov toaliet si môžete vybrať.

0
282
záchod
Obrázok od lumpi z Pixabay

Pokiaľ rekonštruujete kúpeľňu a rozhodujete sa, akú toaletu do nej vybrať, tak na výber máte hlavne z dvoch možností. Buď to bude klasická toaleta alebo závesná toaleta. Klasické kombinované toalety sa nachádzajú vo väčšine nezrekonštruovaných domácností a aj ich história je dlhšia. Čo sa týka závesných toaliet, tak tie sú na trhu oveľa kratšie, ako klasické toalety a mnoho ľudí o nich nemá dostatok informácií.
V tomto článku sa preto pozrieme na najväčšie výhody závesných toaliet a porovnáme ich s tými klasickými.

Závesné toalety

Dostávajú sa každým rokom čoraz stále viac do popredia a už nemožno tvrdiť, že ide o nejakú novinku. Mnoho ľudí si už inú toaletu nevie ani predstaviť. V západných krajinách má závesné WC viac ako 70% ľudí, pričom u nás je to oveľa nižšie číslo. Závesné toalety ponúkajú množstvo výhod a nejde len o zaberanie menšieho priestoru v kúpeľni. 

toaleta
https://www.pexels.com/photo/bathroom-interior-interior-design-restroom-262005
Výhody 

 

  • Výška WC misy je pri montáži nastaviteľná 

Pri montáži závesnej toalety je možné nastaviť výšku WC misy podľa vašich požiadaviek. Túto možnosť ocenia najmä starší ľudia a ľudia s obmedzenou možnosťou pohybu, ktorým je možné správnou výškou toalety uľahčiť sadanie, ale i vstávanie. 

 

  • Tichý chod 

Vďaka zabudovanej konštrukcii v stene je splachovanie i napúšťanie nádržky tlmené a tým pádom aj oveľa tichšie ako u klasických toaliet. 

 

  • Jednoduché udržiavanie čistoty 

Misa závesného WC sa nachádza vo vzduchu, čo uľahčuje stieranie podlahy pod samotným WC. Závesné toalety majú navyše kompaktné tvary, čo zabraňuje špine usádzať sa na rôznych nedostupných miestach. Vďaka tomu sú závesné toalety praktické a hygienické.  

 

  • Štýlový vzhľad 

Vďaka tomu, že nádržka a prívod vody sú ukryté v stene, pôsobí závesná toaleta moderným a štýlovým dojmom, ktorý dáva celej kúpeľni úplne nový rozmer. 

My už máme záchodovú dilemu vyriešenú. A čo vy? Našli by ste ešte ďalšie výhody závesných toaliet?  Ak sa vám článok páčil, nezabudnite nám dať lajk a do komentára nám môžete napísať, či máte vo svojej kúpeľni klasickú alebo práve závesnú toaletu. 

Martin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto