Dnes je 24.mája 2022, meniny má Ela

  • Dizajn
  • 0
  • 27. novembra 2019, 13:12
  • 2 m, 7 s

Adventný veniec, ktorý je inšpirovaný prírodou

Predtým ako sa pustíte do tvorby vlastného adventného venca, mali by sme si pripomenúť jeho symboliku. Často sa pri jeho tvorbe používalo ihličie, ktoré je symbolom zdravia a ihličie podľa povier svojimi špičkami odháňalo všetko zlé. 

Prečítajte si aj o zázračnom kruhu života a nesmrteľnosti a spoznajte jeho históriu

Štyri sviečky neznamenajú len odpočet týždňov do Vianoc, majú svoju čarovnú symboliku. Prvá sviečka je znakom nádeje a splnených prianí. Druhá je znakom mieru, tretia symbolom silného priateľstva a štvrtá je znamením lásky a odpustenia. Myslite na tieto slová, keď budete sviečky zapaľovať. 

Prírodný adventný veniec vás poteší nielen vzhľadom, ale aj vôňou, ktorú si ním do domu prinesiete. Pri jeho výrobe však nemusíte siahať len po ihličí. Krásne ukáže aj veniec vytvorený napr. zo šišiek či machu. Základ môže tvoriť aj guľatina stromu, ktorú ale neobrusujte a nechajte jej nedokonalosti vyniknúť. Už dávno neplatí, že adventné vence musia byť v tvare kruhu. Popustite uzdu svojej fantázii a vytvorte si svoj jedinečný adventný veniec a nebojte sa zapojiť aj členov rodiny. 

prírodný adventný veniec na drevenom podstavci

Maria Flor Pinto on Pinterest

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jaruška 🖤 (@sweet.lily1177),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tamara Lukacs (@tammy_lylla_lukas),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lillion and the billion things (@lillion_billion),

Dúfame, že sme vás inšpirovali k tvorbe vlastnej adventnej dekorácie. Budeme radi, ak sa s fotografiami vášho adventného venca podelíte. 

Simm

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 0x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie