Adventný veniec, ktorý je inšpirovaný prírodou

Adventný veniec a zapaľovanie sviečok nepochybne patrí medzi najčarovnejšie rituály predvianočného obdobia. Nie je však len krásnou dekoráciou je aj symbolom príchodu radostného a pokojného obdobia Vianoc. Prečo si teda nejaký veniec nevyrobiť doma a z prírodných materiálov?

0
60
prírodný adventný veniec
Photo by Neefe Berenike on Pinterest

Predtým ako sa pustíte do tvorby vlastného adventného venca, mali by sme si pripomenúť jeho symboliku. Často sa pri jeho tvorbe používalo ihličie, ktoré je symbolom zdravia a ihličie podľa povier svojimi špičkami odháňalo všetko zlé. 

Prečítajte si aj o zázračnom kruhu života a nesmrteľnosti a spoznajte jeho históriu

Štyri sviečky neznamenajú len odpočet týždňov do Vianoc, majú svoju čarovnú symboliku. Prvá sviečka je znakom nádeje a splnených prianí. Druhá je znakom mieru, tretia symbolom silného priateľstva a štvrtá je znamením lásky a odpustenia. Myslite na tieto slová, keď budete sviečky zapaľovať. 

Prírodný adventný veniec vás poteší nielen vzhľadom, ale aj vôňou, ktorú si ním do domu prinesiete. Pri jeho výrobe však nemusíte siahať len po ihličí. Krásne ukáže aj veniec vytvorený napr. zo šišiek či machu. Základ môže tvoriť aj guľatina stromu, ktorú ale neobrusujte a nechajte jej nedokonalosti vyniknúť. Už dávno neplatí, že adventné vence musia byť v tvare kruhu. Popustite uzdu svojej fantázii a vytvorte si svoj jedinečný adventný veniec a nebojte sa zapojiť aj členov rodiny. 

prírodný adventný veniec na drevenom podstavci
Maria Flor Pinto on Pinterest

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jaruška 🖤 (@sweet.lily1177),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tamara Lukacs (@tammy_lylla_lukas),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lillion and the billion things (@lillion_billion),

Dúfame, že sme vás inšpirovali k tvorbe vlastnej adventnej dekorácie. Budeme radi, ak sa s fotografiami vášho adventného venca podelíte. 

Simm

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto