3 spôsoby, ako si vyrobiť domáce a voňavé ozdoby na Vianoce

Mnohí z nás si Vianoce spájajú s vôňou mandariniek či pomarančov. Rozmýšľate, ako túto vôňu dostať k vám domov? Pripravili sme pre vás 4 spôsoby, vďaka ktorým sa vám to podarí!

0
390
sušený pomaranč na stromčeku
Photo by @ pebblemagazine on Instagram

Výroba domácich ozdôb zo sušeného ovocia je príjemná aktivita, do ktorej môžete kľudne zapojiť celú rodinu. Ak však túžite po tom, aby vám takéto ozdoby vydržali čo najdlhšie, nesmiete zabudnúť na pár dôležitých krokov. Poďme sa spoločne pozrieť, ktoré to sú.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bij Samsam (@bijsamsam),

Pečieme len zľahka

Pred samotnou výrobou ozdôb je ovocie potrebné vysušiť. Väčšine ľudí zíde na um ako prvá možnosť použitie rúry. Je to efektívny spôsob, keď stačí, aby ste rúru predhriali na 80°C a ovocie nakrájané na kolieska v nej pomaličky „piekli“ 3 až 4 hodiny. Ovocie pravidelne, každú hodinu, kontrolujte a prevracajte, aby sa na okrajoch nespálilo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @mai.msw17,

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Emily Herman (@_emily_herman_),

Postačí aj radiátor

Ak ovocie nechcete sušiť v rúre a nevadí vám počkať o niečo dlhšie, kým bude vysušené, vystačíte si aj s radiátorom. Okrem ovocia nakrájaného na kúsky však budete potrebovať aj dva kusy kartónu a špagát. Kartón najprv po celej ploche poprepichujte nožom a rozložte naň ovocie. Následne ovocie zvrchu prikryte druhým kusom kartónu a previažte špagátom. Takto pripravené ovocie na približne tri dni vložte medzi rebrá radiátora.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Banta.fruit.chips (@banta.fruit.chips),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Stephanie Thurow, Author (@minnesotafromscratch),

Prácu uľahčí sušička

Okrem vyššie spomenutých spôsobov, môžete ovocie vysušiť aj v sušičke ovocia. Keďže na trhu je veľa rôznych modelov, pri sušení ovocia v sušičke odporúčame postupovať podľa priloženého návodu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa L’EQUIP USA (@lequipusa),

Ovocie je vysušené…čo ďalej?

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek spôsob sušenia ovocia, vo výsledku budete mať niekoľko desiatok krúžkov sušeného ovocia na tvorbu netradičných ozdôb podľa vašich predstáv. Môžete z nich vytvoriť závesné dekorácie na vianočný stromček, stačí ich napichať na háčik alebo špagát. Okrem toho nimi môžete dotvoriť dekorácie na vianočnom stole či adventný veniec na dverách. Taktiež z nich môžete vytvoriť zaujímavý svietnik naaranžovaním jednotlivých kúskov do sklenenej nádoby a pridaním sviečky. 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Inspirations by Hannah HD5 8PZ (@inspirations_flowers),

Budú aj u vás tohtoročné Vianoce voňať za citrusmi? Tešíme sa na vaše komentáre.

Andrea

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto