Interiérový dizajnér radí ako zariadiť domov nadčasovo

Určite je v každom z nás túžba po peknom bývaní.  Dizajnérka Rebeka Rihošková nám prezradila, čo stojí za prácou interiérového dizajnéra a čo robí bývanie nadčasovým. Skrýva sa aj vo vás táto kreatívna profesia?

0
274
Photo by@i_design_am on Instagram
Rozmýšľate nad kariérou interiérového dizajnéra?

Toto povolanie možno v sebe nemá každý. Rovnako ako každý v sebe nemá novinára či fyzika. Predsa len, je to kreatívne povolanie, ktoré nie je jednoduché. Dobrou správou ale je, že v sebe stačí nájsť talent a zanietenie pre túto prácu…Nezaobišlo by sa to ešte bez niektorých dôležitých vedomostí či zručností. Treba ovládať základné pravidlá dizajnu a dispozície interiéru, vyznať sa v dizajne ako takom, ovládať softvéry a poznať materiály. Podľa slov Rebeky treba hlavne byť kreatívny tzv. „na povel“. Spĺňate tieto kritéria alebo radšej necháte túto prácu na profesionálov?

Čo si všímať pri navrhovaní vizuálu interiérov?

Rebeka neodporúča zariaďovať interiér podľa trendov. Ako sama tvrdí, do interiéru neinvestujeme len pár stoviek ako do oblečenia, ale niekoľko tisíc eur. Interiér by mal byť preto navrhnutý nadčasovo tak, aby sme sa v ňom cítili príjemne aj za pár rokov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa IdesignAM (@i_design_am),

Čo ale znamená nadčasové bývanie?

Z módy určite nevyjdú kvalitné kúsky nábytku, či umelecké predmety ako sochy a obrazy. Medzi nadčasové elementy taktiež radíme prírodné materiály ako koža, drevo a prírodný kameň, ktoré dizajnéri s obľubou využívajú. Na inšpiráciu dizajnérom ale i laikom môžu slúžiť napríklad knihy, časopisy alebo internet. Avšak správny dizajnér by sa mal týmito návrhmi len inšpirovať a konečný návrh vytvoriť podľa svojho nápadu a kreativity.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa IdesignAM (@i_design_am),

Čo je pri práci nevyhnutné?

Rebeka Rihošková, z interiérového štúdia IdesignAM, navrhuje interiéry bytov a domov, no taktiež interiéry komerčných priestorov ako sú napríklad kaviarne, kancelárie, predajne či reštaurácie. Väčšina nábytku je navrhnutá na mieru. Dizajnéri navrhujú sedačky či jedálenské stoličky a snažia sa vytvoriť jedinečný priestor. Pri výbere typových prvkov do interiéru sa dbá na kvalitu materiálu a charakter miesta.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa IdesignAM (@i_design_am),

Dizajnér spolu so svojim zákazníkom udržiava počas celého procesu kontakt – od prvého dizajnového konceptu až po finálnu vizualizáciu a realizáciu.

„Touto spoluprácou sa dizajnér snaží v interiéri odzrkadliť osobnosť a jedinečný štýl svojho zákazníka.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa IdesignAM (@i_design_am),

Bez týchto prvkov by to v interiérovom dizajne určite nešlo. Možno si to častokrát ani neuvedomujeme, ale kompozícia, farba, rozmiestnenie nábytku, použitie umeleckých predmetov v interiéri, je skutočnou alfou a omegou každého priestoru. Na takomto mieste sa na nám žije a pracuje ideálne, preto sa netreba báť požiadať o pomoc skúseného odborníka a konzultovať s ním naše túžby a vízie pri zariaďovaní. Nech už sa jedná o prestavbu či novostavbu jeho nadhľad je jedine prednosťou.

Kaja&Kornel

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto