Dnes je 29.mája 2023, meniny má Vilma

Úložný priestor v šatníku. Vieme, ktoré systémy kombinovať

Vytvorením šatníka alebo šatníkovej skrine získate množstvo výhod:

  • uvoľníte miesto v iných (lepšie využiteľných) častiach interiéru
  • kompaktne uložíte všetko na jedno miesto
  • oblečenie, obuv či posteľnú bielizeň máte vždy poruke
  • využijete priestor od podlahy až po strop
  • získate odkladací priestor aj pre vysávač či žehliacu dosku
Úložné priestory

Policové regály – vhodné predovšetkým pre uskladnenie svetrov, pulóvrov, topánok, klobúkov, kabeliek. Police je vhodné usporiadať v cca 20 – 30 cm odstupoch. Tieto police nie je dobré upevniť na pevno, aby sa s nimi dalo v prípade potreby manipulovať.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Carol Rosa® (@carolrosaorganizer),

Vešiaky a závesný priestor

Vešiaky sú ideálne pre odloženie šiat, blúzok, či dámskych sák. Pri výbere vešiakov je dobré myslieť na dĺžku svojho oblečenia. Tento priestor sa rozdeľuje na tzv. krátky a dlhý.

Dlhé vešanie poslúži na odloženie kabátov či dámskych šiat a je dobré tomu vyčleniť cca 120 cm. Krátke vešanie sa odvíja predovšetkým od toho, kto bude priestor využívať. Pánske košele potrebujú cca 100 cm a dámske tričká a blúzky cca 80 cm. Odmerajte si dĺžku oblečenia, ktoré plánujete do skríň vešať (nezabudnite aj na ramienka +10 cm), aby ste sa vyhli zbytočnému krčeniu svojej bielizne.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa ▪️t h i a g o b a i e r l e ® (@thibaierle),

Využitý každý centimeter

V „hluchých miestach skrine“ môžete okrem vešiakov využiť aj háky, na ktoré sa ľahko zavesia džínsy alebo kabelky.

Prázdny kút nie je zbytočný! Kompaktne tam môžete nainštalovať napríklad otočný vešiakový systém s košeľami pre svoj maximálny komfort a poriadok.

Vysúvacie zásuvky

Sú ideálne predovšetkým pre spodnú bielizeň, ponožky, opasky a šperky. Vo svojich šuplíkoch si môžete vytvoriť organizér, aby všetko získalo svoje miesto.

Boxe a koše

Umiestniť sa do nich dá predovšetkým sezónne oblečenie, doplnky či posteľná bielizeň. Ak radi vítate hostí vo svojom domove, v týchto úložných priestoroch môžete uskladniť rezervné hlavnice či prikrývky. Uzatvárateľné boxy sú cenovo dostupné a plnia aj ochrannú funkciu. Ak ste kreatívny tip, takéto boxy si budete vedieť spraviť aj sami doma. Máme pre vás tento jednoduchý návod.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Celine Furniture (@celine_fur),

Centrálne osvetlenie skombinujte s bodovými svetlami. Šatník, šatníková skriňa aj roll door si zaslúžia moderné osvetlenie. Neviete sa rozhodnúť pri výbere lustrov či lámp do svojho interiéru? Prinášame vám skvelý prehľad osvetlenia podľa interiérových štýlov.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mascraft (@mascraft_),

Zmysel pre poriadok

Stredový ostrovček v šatníku plní taktiež viacero funkcií. Tým, že sa k nemu dá pristupovať zo všetkých štyroch strán, má v sebe veľký potenciál. Prispôsobte ho svojim potrebám. Túžite po zásuvkách naviac? Alebo radšej dáte prednosť polici na topánky či kabelky? Na stredovom ostrovčeku krásne vynikne aj elegantná šperkovnica alebo stojan s naušnicami.

Udržať si vo veciach poriadok nebolo nikdy jednoduchšie. Pre ktorý úložný systém by ste sa rozhodli vy? Budeme sa tešiť na vaše postrehy a komentáre.

Morena

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 6x
  • 3x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie