Najlacnejšie a najzábavnejšie Mikulášske ozdoby a dekorácie

Mikulášske dekorácie spríjemňujú sviatočné obdobie. Bavia hlavne deti. Nielen preto, že dostanú sladkosti, ovocie či uhlíky, ale strávia magický čas v kruhu svojej rodiny. Skrášlite si svoj domov doplnkami, ktoré pripomenú blížiace sa Vianoce. Prinášame super aktivity pre deti aj dospelých. Pozrite, ako jednoducho spravíte originálnu výzdobu a potešíte aj svojich blízkych. Vytvoriť si milé mikulášske dekorácie je ľahké. V jednoduchosti je krása. Presvedčte sa!

0
291
pán prezlečený za mikuláša, ktorý si žehlí mikulášsky oblek
Photo by cottonbro on Pexels

Symbolom 6. decembra sú iste anjelici, čertíkovia a Mikuláš. Spravte si spolu s deťmi radosť a pustite sa napríklad do výroby ponožky, či čižmičky priamo z látky, baliaceho papiera alebo vlny.

Farebné čižmy nad kozubom

Na výrobu mikulášskych dekorácií môžete použiť textíliu, ktorú takýmto spôsobom zrecyklujete. Stačí z látky vystrihnúť dva kusy rovnakého tvaru, napríklad čižmičky, a tú následne zošiť po obvode. Samozrejme vynechajte vrchnú časť, aby ste mali priestor na vkladanie sladkostí. Na látku prišite hviezdičky, snehové vločky alebo iné tvary. Vkusná dekorácia sa bude super vynímať napríklad nad kozubom. Dozdobte čižmu vatou či roľničkami. Nezabudnite ich aj naplniť, aby tešili ešte väčšmi.

Papierové ozdoby

Skvelo poslúžia aj kartóny. Stačí, keď si spravíte šablónu krídiel anjelov, alebo postavy Mikuláša a vystrihnete ich. Následne môžete kartón nastriekať alebo namaľovať farbami. Nenafarbené časti prilepte na rolku papiera a položte na viditeľné miesto. Zlatá a červená farba rozžiari váš stôl a postavičky pripomenú krásne zimné obdobie. Vystrihnuté šablóny môžeme prilepiť aj o špajdľu a vložiť napríklad do kvetináča.

Aj vianočných anjelikov spravíte z toaletných roliek a novinového papiera. Z novín spravte krídla, ktoré následne prilepíte na rolku. Ako tváričku na anjela môžete použiť napríklad aj loptičku alebo drevenú gorálku. Vystrihnite si šablónku a nastriekajte zlatým sprejom na anjelikov napríklad hviezdičky. Ako vlásky poslúži biela či zlatá vlna. A ozdoba na hotová!

Pre starú mamu z lásky

Okrem dekorácií môžete z papiera, látky a vaty vyrobiť aj pekný vianočný pozdrav. S deťmi bude kopec zábavy, keď im vytvoríte netradičný program. Napríklad si môžu otlačiť nožičku na papier a dotvoriť ju fixkami a stužkami. Takýto Mikuláš bude iste originálny! Inšpirujte sa a popustite uzdu fantázii.

Skvelou zábavou je aj výroba gombíkových ozdôb. Farebné gombíky ponavliekajte od najväčšej po najmenšiu na šnúrku či špagátik, napríklad do tvaru kužeľu alebo kruhu. Vzniknú tak ozdôbky ako stromček či kruh, ktoré dozdobíte stužkou a môžete zavesiť.

Ak nie ste zruční a bojíte sa, že by ste napáchali viac škody ako úžitku, spravte si radosť aspoň vytvorením peknej pohľadnice. Vianočná pošta poteší každú starú mamu či starého otca! Inšpirovali sme vás pri tvorbe mikulášskych kreatívnych dekorácií? Napíšte nám do komentára či si tento rok vytvoríte nejaké ozdoby. Budeme sa tešiť.

Morena

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto