Dnes je 02.júla 2022, meniny má Berta

Bobule – príbeh štýlového dizajnu značky

Logo predstavuje absolútny základ vizuality každej značky, ktorej umožňuje odlíšiť sa od konkurencie a vytvoriť v mysli zákazníkov myšlienkovú skratku spojenú s konkrétnym produktom či pocitom. Mnoho ľudí považuje logo za najdôležitejšiu časť vizuálnej reprezentácie značky, no celková vizualita značky je omnoho komplexnejšia. Spája v sebe systém farieb, fontov a symbolov, ktoré navonok reprezentujú celú značku, jej stratégiu, filozofiu a produkty či služby, ktoré ponúka.

„Tvorba loga je vždy vopred nenaplánovateľný kreatívny proces, kedy sa zamýšľame, čím je značka výnimočná, v akej sfére pôsobí, aké je jej poslanie a hodnoty, ale aj to, kam smeruje. Bez dostatočného poznania značky nemôžeme vytvoriť jej grafickú reprezentáciu, ktorá bude dlhodobo funkčná. Preto pre nás bolo obrovskou výhodou, že so značkou Bobule spolupracujeme od jej úplného začiatku, vlastne aj samotný názov BOBULE sme vymysleli spoločne,“ prezradil Matúš z firmy NOPRINT, ktorá stojí za celým marketingom značky Bobule.

Značka Bobule sa venuje pestovaniu a spracovaniu slovenského bobuľovitého ovocia do BIO štiav, výživ a džemov. Celý proces je maximálne ekologický, prebieha na Slovensku a zároveň nasleduje zero waste fiozofiu. Všetky tieto charakteristiky v sebe malo spájať aj nové logo a dizajn značky.

„Ako sa hovorí, minimalizmus je nadčasový a myslím si, že dnes to platí dvojnásobne. Zároveň sme potrebovali vytvoriť responzívne a atraktívne logo pre všetky platformy – od etikiet a tlačových materiálov, až po webstránku a online kampane. Napokon sme pre hlavné logo značky zvolili kombináciu piktogramu a typografie – hlavné logo tvorí názov značky, v ktorom sú písmená „b“ znázornené ako bobule na vetvičke. Tento piktogram sa zároveň objavuje na všetkých produktoch, reklamných materiáloch a v celom brandingu,“ dopĺňa Matúš.

Značka vstúpila na trh s 5 hlavnými produktovými kategóriami, ktoré práve v závere roka 2020 rozširuje o 6. – úplnú novinku na trhu, pre ktorú chystá začiatkom roka veľkú kampaň. Každá produktová rada má vlastný rozpoznateľný dizajn, ktorý odráža charakteristiky daného produktu, celkovú filozofiu značky a zároveň špecifiká rôznych cieľových skupín:

Tutty Smoothie

Vyladený mix bobúľ zmiešaný do 100% ovocných smoothie s čistým moderným dizajnom.

100% organické šťavy

Koncentrované BIO šťavy s prémiovým dizajnom v 500 ml fľašiach.

Organická šťava ARÓNIA
Bubko – 100% ovocné výživy

Ovocné výživy pre malých aj veľkých s hravým detským dizajnom a názvom.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bobule (@bobule.sk)

Ovocné vločky Flake’n‘berries

Absolútna novinka na trhu – ovocné vločky vyrobené z výliskov čerstvého ovocia. Moderný dizajn je orientovaný najmä na vyznávačov zdravého životného štýlu a fitness.

Ovocné vločky Flake’n’berries
100% ovocné džemy

Rada kvalitných džemov bez akýchkoľvek umelých prísad s charakteristickým vizuálom značky Bobule.

100 % ovocné džemy
100% ovocné šťavy

Produkt, s ktorým značka vstupovala na trh, odráža svojim vizuálom aj všetky jej charakteristiky.

 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bobule (@bobule.sk)


Utkvela aj vám v pamäti nejaká konkrétna značka, ktorá vás zaujala práve svojim zaujímavým či výnimočným dizajnom a logom? Podeľte sa s nami o názor v komentároch, budeme sa tešiť!

Maťka

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 6x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14