Dnes je 23.marca 2023, meniny má Adrián

Čo sa oplatí vidieť (nielen) cez Vianoce? 7 tipov na super seriál

The World’s Most Extraordinary Homes

Medzi zaujímavé seriály z oblasti dizajnu, architektúry a moderného bývania musíme do prvých priečok zaradiť The World’s Most Extraordinary Homes. Dve série dokumentárneho seriálu na Netflixe prinášajú zaujímavý pohľad zábavnej dvojice architekta Piersoma Taylora a developerky Caroline Quentinovej. Táto dvojka sa skvelo dopĺňa a poukazuje na neobyčajné stavby v atypickom prostredí. Originálne stavby sú atraktívne aj pre svoj dychberúci príbeh a „ťažkosti“, s ktorými sa museli architekti vysporiadať.

Interior Design Masters 

Ste skôr milovníkom reality show? Tak potom osem epizód Interior Design Masters budete hltať jednu za druhou. Interiéroví dizajnéri medzi sebou súperia o lukratívne zákazky a každá epizóda predstavuje nové výzvy. Ako v správnej reality show nechýbajú úskalia, nástrahy a náročné zadania. Čo všetko porota hodnotí a aká je dvojica finalistov? Oplatí sa dopozerať…:)

Grand Designs

Ak patríte medzi domácich kutilov a majstrov, skvelou inšpiráciou vám môžu byť chlapíci z relácie Grand Designs s Kevinom McCloudom. Sympatický moderátor predstavuje divákom unikátne domy, príbytky či chaty. Tento seriál na zozname najpozeranejších relácií  na Netflixe nesmie chýbať. Pozrite kam až siaha dizajnérska a architektonická kreativita.

IKONY

Ani slovenská produkcia nezaostáva a ponúka kvalitný program zachytávajúci architektúru na Slovensku. Odporúčame dokumentárny seriál Ikony o významných architektoch z druhej polovice 20. storočia, ktorým sa podarilo formovať slovenské mestá. Sprevádzať vás budú samotné osobnosti, ktoré pri vzniku najvýraznejších stavieb stáli.

Tiny House Nation

O malých interiéroch, domčekoch a priestoroch sa napísalo mnoho. Sú vždy poriadnou výzvou a spratať do 46 metrov štvorcových pohodlné bývanie je odvaha. Experti na renovácie však majú hlavu plnú nápadov a vedia zrecyklovať aj nemožné! Dokazuje to seriál Tiny House Nation. Inšpirujte sa modernými spôsobmi, ktoré vnesú aj malému priestoru veľkú dávku originality a pohodlia.

Amazing Interiors 

Nie všetko, čo sa javí ako obyčajné, také aj je. Jedinečné, originálne a dizajnové skvosty sa totiž skrývajú aj v „obyčajných“ domoch. Nahliadnite dovnútra a ostaňte v nemom úžase z toho, ako skvostne vyzerá architektúra, interiérový dizajn a štýly. Amazing Interiors je predovšetkým pre tých, ktorí si radi ulietavajú na nevšedných riešeniach.

How to live mortgage free

Na našom zozname nesmie chýbať ani miniseriál, ktorý ukazuje, ako sa dá pekne zrekonštruovať svoj domov tak, aby sa nemusela nehnuteľnosť splácať najbližšie desaťročia. How to live mortgage free je inšpiráciou pre všetkých, ktorí sa dokážu uskromniť a nestráviť pol života splácaním hypotéky. Dielmi sprevádza diváka realitná expertka Sarah Beenyova.

Seriály, ktoré prezentujú krásnu architektúru a očarujúce miesta vytvorené ľudskou rukou nesmú chýbať ani na našom webe. Napíšte nám, či ste aj vy fanúšikom niektorého z nich. Tešíme sa na vaše komentáre.

Morena

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 3x
  • 0x
  • 0x
  • 8x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie