Dnes je 02.júla 2022, meniny má Berta

Obraz na stenu: Rady, ako zavesiť obraz bezchybne a rýchlo

Dvakrát meraj, raz vešaj

Obraz ste si už vybrali a presne viete, ktorú izbu ním ozdobíte. Dobre si premyslite, kde ho zavesíte. Predtým, ako sa do vešania obrazu pustíte, si na papier nakreslite rozmiestnenie nábytku a zakreslite tam aj obraz. Získate predstavu, ako bude obraz v izbe vyzerať, či nebude príliš vyčnievať a či ho netreba trochu posunúť.

Obraz na stenu zaveste do výšky očí tak, aby vynikol a dobre sa naň pozeralo z každej strany. Chcete predsa, aby vám robil radosť vždy, keď sa naň pozriete. Obraz nevešajte na priame slnečné svetlo, ani do blízkosti centrálneho kúrenia, aby ho pôsobenie tepla nezdeformovalo.

Súčasťou balenia obrazov sú úchytky a malé klinčeky. Úchytky treba na obraz pred zavesením pripevniť. Vďaka nim obraz bez problémov zavesíte. Pri troche šťastia dostanete obraz, na ktorom už úchytky upevnené sú a vy nepotrebujete hľadať stred obrazu a nestrácate čas jeho premeriavaním.

moderný a inšpiratívny interiér
Obraz vodopád snov na akrylátovom skle/Dovido
Klasika v podobe klinca

Zobrať do ruky kladivo a klinec napadne v spojitosti s vešaním obrazu asi každému. Ceruzkou si naznačte, kde presne klinec zatlčiete. Desať dierok kvôli jednému obrazu do steny robiť nebudete 🙂 Dĺžku klinca prispôsobte veľkosti a hmotnosti obrazu. Aby ho udržal. Niekedy je lepšie obraz zavesiť na dva klince a istejšie je použiť hmoždinku. Dorovnajte ho podľa rovnováhy a hotovo! Večer sa v tomto prípade do vešania obrazov radšej nepúšťajte. Susedom by to mohlo prekážať.

moderný a inšpiratívny interiér slnečného bytu
Obraz na stenu magický les/Dovido
Závesný systém nenechá obraz na jednom mieste

Klinec nie je jedinou možnosťou, ako obraz na stenu zavesiť. Ideálnym spôsobom, ako zavesiť obraz na stenu bez vŕtania je využiť závesný systém na obrazy v sadrokartónových stenách. S pohyblivými závesmi môžete obraz kedykoľvek posunúť vyššie, nižšie alebo do strán. Závesný systém do kartónovej steny umiestnite pomocou kotviacej lišty alebo ju pred zvedavými pohľadmi skryjete v tzv. tieňovej špáre.

výrazný obraz zavesený na stene v obývacej miestnosti
biely gauč a magický obraz zavesený na stene/Dovido
Nie je klinec ako klinec

Nechajte sa zlákať tekutými klincami. Je to montážne lepidlo, ktoré na obraz nanesiete v bodkách alebo pruhoch. Obraz s ich pomocou nalepíte aj na nie úplne rovný povrch. Množstvo lepidla prispôsobte veľkosti obrazu. Dajte ho na všetky 4 rohy. Sú tam spoje – nech držia naozaj pevne. Keď obraz na stenu nalepíte, už s ním nepohnete. Odlepíte ho, až keď sa rozhodnete izbu premaľovať. S lepidlom totiž odíde aj farba.

Pomocníci v podobe adhezívnych háčikov

Malé a ľahké obrázky na stenu zavesíte pomocou adhezívnych háčikov. Pri ich kúpe sa zamerajte na nosnosť háčika, aby obraz skutočne udržali. Háčiky sú samolepiace alebo ich na stenu pripevníte po nahriatí. Ich účel je rovnaký. Záleží len na vás, aké háčiky si vyberiete.

krásne moderné dekorácie položené na komode
Obraz maľovanie podľa čísiel ulica v Londýne/Dovivo
Dekorácia na komode

Obraz vôbec nemusíte vešať. Postavte ho na komodu alebo prázdnu poličku. Je to štýlové a pôsobí to uvoľnene a sviežo. Vedľa obrazu položte kvietok alebo suvenír z dovolenky. Jednoduché dekorácie sú často tie najkrajšie…

Rada na záver: Zavolajte si pomocníka. Obraz na stene vám pridrží a vy sa z väčšej  diaľky presvedčíte, či je obraz umiestnený presne tak, ako ste si predstavovali.

Pomôžu vám naše rady pri vešaní modernej dekorácie na stenu? Napíšte nám do komentára, aké obrazy sa vám páčia. Nechajte umenie vo svojom interiéri vyznieť!

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 1x
  • 7x
  • 0x
  • 1x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie

Warning: Constant WP_USE_THEMES already defined in /data/0/7/077898fe-a9e2-4dcf-9ec0-14e7b02511e6/beevam.sk/web/index.php on line 14