Dnes je 17.mája 2022, meniny má Gizela

BLOG: Rekonštrukcia bytu – Ako to celé začalo…

Samozrejme okrem nejakého ,,primitívneho“ pocitu prispel k rozhodnutiu popozerať sa po dačom väčšom ako dvojizbák aj pragmatizmus. Časom bude junior potrebovať svoju izbu, nehovoriac, že mu tam plánujeme ,,prihodiť“ aj súrodenca. Taktiež aktuálna realita s nehnuteľnosťami nám priala – hypotéky relatívne stále výhodné s nízkymi úrokmi, cena nášho doterajšieho bytu na svojom maxime v čase, keď ho budeme predávať. Nesilili sme to, ale zároveň sme boli aktívni v hľadaní. A veru platí ,,kto hľadá, nájde“.

Prečo práve TEN byt…

Asi každý, kto uvažuje nad presťahovaním, si najprv stanoví ČO považuje za priority pri hľadaní svojho nového ,,hniezda“. Potom sú tu také veci, ktoré už oželie, resp. sa s nimi zmieri. A napokon, ČO absolútne neprichádza do úvahy.

Pre nás tie priority boli:

  • minimálne trojizbák, centrum alebo blízke centrum (áno, trošku ,,zhýčkaní“ doterajšou polohou, ale zase je to fakt na nezaplatenie mať všetko ,,poruke“),
  • balkón (kľudne aj dva, úplne ,,naj“ by bola rozľahlá terasa), 
  • výťah (óóo áno, lebo už nás unavovala každodenná športová disciplína, výstup s – zatiaľ ,,len“ – desaťkilovým ľudským závažím na štvrté poschodie 😊).
Tramtaratááááá

Po pár nevydarených obhliadkach, prišla ďalšia a tá sa stala ,,osudnou“. Kúpili sme si dvojizbový byt s lodžiou, v bytovke bez výťahu.

Že si nejako protirečím? 😊 Vysvetlenie: dvojizbový, ALE s výmerou skoro 100 m². Lodžia, ALE však to je vlastne ,,zabudovaný“ balkón, navyše otočená smerom na tichý dvor za bytovkou. Bez výťahu, ALE byt je situovaný na prvom (vyvýšenom) poschodí. Širšie centrum 😊 Tak sme neodolali!

WAU efekt

Hneď, ako sme doňho vstúpili, nás ohromil priestor. Wau. Ten bol ešte umocnený zvýšenými stropmi. Izby boli slnečné. V cene bola zarátaná aj priestranná pivnica (KONEČNE budú všetky ,,haraburdy“, ktoré ale nevyhadzujeme, lebo ,,ČO AK sa raz zídu“ – krásne pokope).

Parkovanie zabezpečené na dvore za zatvorenou bránou (čo je tak blízko centra celkom ,,raritka“). A teda samozrejme, že nešli by sme do toho, kebyže realiťák nás ,,zabije“ cenou. Ale aj tu nás čakalo príjemné prekvapenie. Cenu zadefinujem ako ,,veľmi priaznivú“.

Kde je dáky háčik? Ako som sa zmienila už vyššie – je to všetko len o tom, čo viete tolerovať a čo už nie. A my teda ,,tolerujeme“, že byt potrebuje rekonštrukciu. Rozsiahlejšiu. Aj vzhľadom na ,,zanedbanejší look“, keďže byt sa dlhšiu dobu prenajímal.  A taktiež, lebo tretia izba bola na zozname ,,must have“.

A čo teraz?

Úplné jednoduché – zavolať bytového architekta 😊

Ďalšiu časť nášho blogu nájdete v kategórii Beevam šikovný.

Domi.Ce

noprint
Email noprint

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 3x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie