Hliva ustricová – pestujte si ju už od apríla aj doma

Hliva ustricová je plná vitamínov, minerálov a má vysoký obsah vlákniny, čo z nej robí potravinu, ktorá je veľmi zdravá. Nazývajú ju aj elixírom mladosti. Medzi jej ďalšie priaznivé účinky patrí to, že znižuje cholesterol v krvi, je dobrá pre energiu a taktiež vraj pôsobí skrášľujúco, teda po jej užívaní by ste mali opeknieť. Nuž a skvelou správou je, že si ju viete vypestovať aj doma a nie je to nič zložité.

0
17
drevený lopár s rôznymi hubami
Photo by Paula on Pexels
Ako si ju vypestovať hlivu ustricovú na pni alebo vo vreciach so slamou?

Tým najbežnejším a najčastejším spôsobom pestovania je na dreve, resp. „na pni“ . Mali by ste ale vedieť, že je potrebné, resp. odporúča sa, zabezpečiť si klátiky dreva najmä z topoľa, osiky, vŕby, brezy, lipy, buku alebo hrabu. Nič zlé však neurobíte aj ak pôjde o drevo zo stromov ako orech, jabloň, hruška alebo slivka. Pamätajte na to, že drevo musí byť akoby čerstvé, teda malo by ísť o také drevo, ktoré ste odpílili najviac pred pol rokom. Dôležité je to preto, aby nebolo vysušené, ale dostatočne zavodnené. Rezná plocha má byť dostatočne veľká a hlavne starostlivo vyčistená.

Druhá možnosť je o niečo náročnejšia. Viete to urobiť napríklad vo vreciach so slamou. Životnosť substrátu je ale v takomto prípade maximálne 3 mesiace. Má to však aj veľkú výhodu, a síce, že k pestovaniu nie je potrebná záhradka, pretože hliva jednoducho vyrastie priamo z týchto vriec.

hliva ustricová na tanieri
Photo by Ron Lach on Pexels
Ako zabezpečiť rast na klátikoch

Po tom, čo si zabezpečíte vhodný klátok, tak ešte si musíte zabezpečiť očkovací substrát. Ten nájdete v akejkoľvek predajni so záhradkárskymi potrebami. Nuž a čo sa týka očkovania, tak ten najvhodnejší čas je apríl – máj.

Ako na to? Odborníci tvrdia, že najlepšie urobíte, ak do pňa urobíte zárezy alebo vytvoríte jamky a následne do nich nanesiete substrát, ktorý sa v nich dobre udrží. Ak už máte klátiky pripravené podľa toho, čo sme vám písali, tak už ich iba vložíte do igelitových vriec. Vhodné sú aj tie, ktoré sú určené na odpadky. Vrecia však nezatvárajte úplne, ale tak, aby sa do nich ľahko dostal vzduch.

Kde je najlepšie hlivu pestovať?

Dôležité je aj miesto, ktoré vyberiete na pestovanie hlivy. Hliva ustricová má rada tieň, preto by ste ju mali pestovať práve tam. No dbajte na to, aby nešlo o úplne tmavý kút. Dajte vrecia na také miesto, kde je stála teplota okolo 20 až 25 stupňoch Celzia. Vybrať si môžete napríklad pivnicu, garáž a pri teplejších dňoch miesto pod stromom na záhrade.

Ak ste všetko urobili správne, tak po mesiacoch až dvoch by ste mali vidieť prvé výsledky. Po tejto dobe by malo mycélium huby prerastať cez drevo a na povrchu by sa malo objaviť niečo ako biela vata. Ak sa objaví, tak viete, že ide všetko tak, ako má. Následne drevo vysaďte z vriec vonku a opäť na tienisté miesto a aby tretina z tohto dreva bola nad zemou. Už o dva týždne by mali byť prvé hlivy na svete.

Teplota by mala byť v rozmedzí 6 až 12 stupňoch Celzia. Myslite aj na to, že hliva nerodí každý jeden deň, ale po fázach. Znamená, že ak pozbierate úrodu, tak tej ďalšej sa dočkáte až o 14 – 20 dní.

Zdroj článku: zaujimavysvet.webnoviny.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto