Tipy, ako jednoducho predĺžiť životnosť vašej práčky

Väčšina z nás pri kúpe domácich spotrebičov dúfa, že nám budú dlhodobo slúžiť. O to viac, ak je ich cena vyššia. O pár mesiacov sa ale veľmi rýchlo presvedčíme, že je to presne naopak a musíme bežať do obchodu po nový spotrebič. Nie vždy je však za ich zlyhanie zodpovedný výrobca, ale naša nesprávna starostlivosť a údržba.

0
135
vodný kameň na dieliku v práčke
Photo by Zapylaiev Kostiantyn on Shutterstock.com

S našimi tipmi to ale môžete zmeniť a práčku si užívať dlhodobo a bez starostí.

Pozor na preťaženie

Funkčné prvky každého spotrebiča, aj práčky, sa spravidla časom opotrebúvajú a deje sa to pod vplyvom rôznych faktorov. U práčok najmä z dôvodu silných vibrácií. Na zníženie ich úrovne je potrebné umiestniť stroj na rovnú tvrdú podlahu tak, aby medzi nohami a kontaktnou plochou neboli žiadne medzery. Bubon tiež nepreťažujte veľkým objemom a váhou textilu. V opačnom prípade budete musieť čoskoro kupovať nové čerpadlo do práčky Electrolux.

Vyhnite sa možnému blokovaniu bubna

Najbežnejším dôvodom sú malé predmety, gombíky, zipsy, zapínanie, mince, špendlíky a iné predmety, ktoré sa dostanú do filtra bubna, pumpy a nakoniec aj betónovej žumpy, v ktorých môžu narobiť pri čistení poriadnu neplechu. Ak sa chcete týmto nepríjemným komplikáciám vyhnúť, stačí pred praním starostlivo skontrolovať oblečenie a vrecká, zapnúť gombíky a zipsy.

Vyhorenie vykurovacieho telesa

Aj keď odborníci nevylučujú možnosť jeho opotrebenia, hlavným faktorom je prehriatie tohto prvku v dôsledku tvorby vodného kameňa. Podľa štatistík, vykurovacie teleso vyhorí približne v 8. roku prevádzky práčky. Jediným riešením v takejto situácii je oprava a výmena dielu, ktorý mimochodom nie je taký drahý.

Alebo skúste urobiť niečo s vodou, prípadne práčku a jej časti pred vodným kameňom ochrániť. Pomôže vám s tím nižšia teplota pri praní, ocot, častejšia údržba alebo špeciálne prípravky na odstránenie vodného kameňa.

Čím viac si dáte na týchto veciach záležať, tým dlhšie si budete výkon a výhody vašej práčky užívať.

Lopi

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto