Hľadáte vhodný koberec? Vyberajte aj s rozumom

Rozmýšľate nad výberom koberca do vášho bytu? Veľakrát sa tento bytový doplnok rieši len z pohľadu farebnosti, či ladí s ostatnými kusmi v miestnosti. Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych druhov líšiacich sa materiálovo, triedou záťaže, druhom podkladu alebo technikou výroby. Poradíme vám, akú možnosť zvoliť pre jednotlivé izby v domácnosti.

0
27
Zmotané koberce
Zdroj foto_ domabytextra.sk
Spálňa

V spálni netrávite veľa času počas dňa, tým pádom koberce nie sú vystavené toľkému chodeniu a znečisteniu. Preto si sem môžete dovoliť chlpaté tzv. shaggy koberce, ktoré sú mäkké a veľmi príjemné na dotyk.

Knihy so šálkami a nádobou na vodu položené na koberci
Zdroj foto: diego-slovakia.sk
Obývačka

Táto miestnosť býva aj kvôli návštevám najviac reprezentačná. Ak sa pred nejakou z nich chcete popýšiť kvalitným kobercom, môžete vyskúšať zainvestovať do koberca z hodvábu. Ten sa vyznačuje jemnosťou, maximálnou hustotou väzby a vysokým leskom. 

Koberec položený pred sedačkou
Zdroj foto: eocarpets.com
Detská izba

Pri najmenších deťoch, ktoré sa ešte len batolia, vám odporúčame penovú podložku, ktorá z pohľadu hygienickosti a praktickosti určite vedie. Avšak samozrejme časom už môžete deťom dopriať aj komfortný a trvanlivý koberec, keďže najviac času na ňom budú tráviť hrajúc sa v sede či ľahu. Kvôli údržbe zvoľte syntetické materiály: polyester, nylon alebo triexta.

Detský koberec uprostred izby
Zdroj foto: Mohawk Home on https://www.amazon.sg
Chodba

Prechodné priestory potrebujú vysoko odolné materiály a ľahkú údržbu, preto väčšina ľudí si sem zvolí parkety alebo kachličky. Ak však trváte na koberci, vyberajte si tie so syntetickým vláknom, napr. z nylonu, ktorý je najodolnejší a najtrvanlivejší z pomedzi všetkých vlákien.

Koberec v chodbe
Zdroj foto: NajKoberce.sk

Kuchyňa

Menší kus koberca vôbec nevadí ani tomuto priestoru. Typ tzv. behúňa je vhodný vďaka tomu, že je úzky a protišmykový. Materiálovo môžete zvoliť napr. morskú trávu, ktorá je jemná a zároveň z nej rýchlo viete zotrieť vyliate tekutiny.

Kuchyňa s kobercom pod jedálenským stolom
Zdroj foto: styly-byvania.blogspot.com

Poradili sme vám? Napíšte nám do komentov pod článkom.

Domi.Ce

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto