Dnes je 25.júla 2024, meniny má Jakub

Skrášlite si svoju domácnosť modernými a štýlovými kobercami

Vsaďte na praktické a štýlové koberce

Staršia generácia si určite dobre pamätá tie časy, keď koberce boli samozrejmosťou a priam nutnosťou v každej domácnosti, v každej izbe. Samozrejme, v tej dobe mali koberce iný vzhľad, prevedenie, boli mohutnejšie, ťažšie a určite aj náročnejšie na údržbu. Vtedy ich prvoradou úlohou bol praktický účel – chrániť podlahy v miestnostiach a udržiavať teplo v dome či v byte.

Neskôr akoby koberce „vymizli“ z domácností a nahradila ich napríklad plávajúca podlaha, na ktorú sa už koberec príliš „nehodil“. Dnes však vieme, že koberce zďaleka nepovedali svoje posledné slovo a opäť sú na výslní, žiadané mnohými zákazníkmi. Súčasný trh ponúka rôzne typy, prevedenia štýlových moderných kobercov, niekedy je ťažké vybrať si z viacerých. Pri výbere nám môže pomôcť aj vzhľad samotnej miestnosti, do ktorej plánujeme koberec umiestniť. Iný sa hodí do obývačky, iný by sme mali zvoliť do spálne a zasa ďalší do detskej izby. Možností a ponúk je veľa a aj v tomto prípade platí, že každý preferuje iný štýl, a preto je aj voľba kobercov veľmi individuálnou záležitosťou. Existuje však také nepísané pravidlo, že by koberce mali vkusne ladiť s ostatným nábytkom a zariadením v danej izbe a oživiť tak miestnosť, v ktorej budú položené.

Koberce s vlasmi majú svoje čaro

Keď sa rozhodneme skrášliť svoju domácnosť kobercami, tak určite si dáme záležať aj na ich výbere. Aj keby sa možno zdalo, že výber koberca je pomerne jednoduchá a rýchla záležitosť, ale nakoľko ide viac-menej o investíciu na dlhšie obdobie, mali by sme byť aj v tomto prípade čo najdôslednejší.

Čoraz viac sa stávajú populárnejšími a obľúbenými koberce s vlasmielegantné shaggy koberce, ktoré môžu byť s krátkym vlasom alebo dlhým vlasom. Hoci je údržba tohto typu kobercov o čosi náročnejšia v porovnaní s inými kobercami, rozhodne sa však oplatí zadovážiť si ich a oživiť nimi svoju domácnosť. Najväčšou devízou tohto „huňatého“ koberca je predovšetkým jeho mäkkosť, príjemný pocit na dotyk a rovnako schopnosť udržať v danej miestnosti teplo.

beevam
redakcia
Email redakcia

Aký bol pre Vás tento článok?

  • 7x
  • 6x
  • 0x
  • 0x

Pridať komentár k článku

Dostávaj najlepší obsah mailom

Nestíhaš všetko sledovať? Pošleme ti do schránky najčítanejší a najlepší obsah. Žiadny spam. Kedykoľvek sa môžeš z odberu odhlásiť.

Odosielať
Vyhľadávanie