Ako sa správne starať o maxi deku z merino vlny

Deka z merino vlny sa teší veľkej obľube. Tento štýlový a praktický doplnok dokáže nielen zahriať, no v interiéri môže pôsobiť aj ako dizajnový kúsok. Viete ale, ako sa o ňu starať? My tu pre vás máme tipy, s ktorými bude vaša deka vyzerať skvelo.

0
4
Merino deka
Zdroj foto: Photo by Sarah Shull on Unsplash

Deka z nespriadaných merino česancov je náchylná na poškodenie. Pri manipulácii s ňou je preto dobré byť opatrný. Na deke môžete časom zbadať žmolky. Pri bežnom používaní je to úplne bežná vec. Keď zbadáte žmolky na vašej deke, nečakajte a hneď ich odstráňte. Ako? Stačí ho z vlákien odtrhnúť alebo odstrihnúť. Vlákna potom rukou zahlaďte a môžete sa ďalej tešiť z krásnej deky a jej skvelých termoizolačných vlastností. 

Od suchých nečistôt čistite deku pravidelne tak, že z nej vytrasiete nechcený prach či zvieracie chlpy. Ak na ňu vylejete kávu alebo víno, konajte skôr, ako tekutina zaschne. Najlepšie sa ich zbavíte, ak znečistenú časť vložíte pod studenú tečúcu vodu. Následne ju vložte medzi dva uteráky, jemne vyžmýkajte a nechajte dôkladne vyschnúť. Deku z merino vlny neperte v práčke. Stratili by ste nielen jej pekný vzhľad, ale i vlastnosti. 

No a v neposlednom rade dovoľte vašej deke dýchať. Rozprestretá na vašej posteli alebo sedačke bude vyzerať skvelo. 

Máte doma maxi deku z merino vlny? Napíšte nám, ako sa o ňu staráte vy. 

Mirka 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto