Nábytok z paliet: Vytvorte si záhradný stolík krok za krokom

Nábytok z paliet nie je žiadnou novinkou. Aj napriek tomu ide o dostupnú a stále obľúbenú variantu ku klasickým kúskom zariadenia. Okrem nízkych nákladov na zhotovenie, ponúka nekonečno možností využitia. Z paliet vyčarujete skutočne všetko, na čo len pomyslíte. Navyše sa vám poďakuje aj príroda. Poďte sa spolu s nami pustiť do výroby stolíka na vašu terasu. Budete prekvapení, aké je to jednoduché.

0
7
Drevný stolík
Zdroj foto: Photo by Ibrahim Boran on Unsplash
Čo budete potrebovať?
  • Palety (minimálne 2 kusy)
  • Brúsku alebo brúsny papier
  • Náter na drevo
  • Štetec  
  • Kolieska (4 kusy)
  • Skrutky a skrutkovač 
Dokonale pripravené palety

Ak chcete, aby stolík z paliet vyzeral čo najprirodzenejšie, nemusíte palety brúsiť do hladka. Stačí, ak nedokonalosti prejdete brúsnym papierom. Očistite ich od nečistôt a následne pretrite ochranným náterom. Tento krok určite nepodceňujte, zvlášť, ak bude stolík vystavený rôznym výkyvom počasia.

Inou možnosťou je prebrúsenie paliet a následný náter ľubovoľnou farbou. Prispôsobte si ho podľa vašich predstáv.

Tip od nás: Aby sa vám so stolíkom ľahko manipulovalo, primontujte na spodnú paletu kolieska. Zohnať ich nie je žiadny problém.

Stačí pár skrutiek a máte hotovo

Čo viac dodať? Ani ste sa nenazdali a už stojíte pred posledným krokom. Dve alebo tri natreté a uschnuté palety dajte na seba, podľa toho, aký vysoký stolík chcete. Potom vám pomôže skrutkovač a máte hotovo. Pre ešte krajší výsledok môžete dať na vrch stola sklo. Pozor ale na jeho správne prichytenie. 

Máte aj vy na terase stolík z paliet? Napíšte nám do komentára, ako vám išlo jeho zhotovenie.

Mirka  

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto