Nábytok z paliet: Vytvorte si záhradné sedenie krok za krokom

Ako si jednoducho vyrobiť stolík z paliet už viete. Pre dokonalé chvíle na vašej terase počas letných dní však potrebujete aj sedenie. Opäť môžete použiť niekoľko nepotrebných paliet a vytvoriť z nich štýlový a praktický kúsok. My vám povieme, ako na to.

0
35
Sedenie z paliet
Zdroj foto: trainman111 na Shutterstock
Čo budete potrebovať?

 

  • Palety (minimálne 3 kusy)
  • Brúsku alebo brúsny papier
  • Náter na drevo
  • Štetec  
  • Skrutky a skrutkovač 
  • Vankúše a podložky na sedenie
Čistenie a brúsenie 

Rovnako ako v prípade stola, aj pri lavičke z paliet je základom príprava. Vyberte si pevné a nepoškodené palety. Očistite ich a nedokonalosti prebrúste šmirgľovým papierom. Ak chcete, môžete sa pustiť aj do úpravy elektrickou brúskou. 

Ochranný náter

Drevo, ktoré chcete mať na záhrade alebo terase je skúšané výkyvmi počasia. Myslite na to aj pri nábytku z paliet. Po prebrúsení a očistení preto natrite povrch ochranným náterom. Ak prirodzený vzhľad dreva nie je pre vás to pravé, vyberte si farbu, ktorá by na vašej terase vynikla. 

Nie je to nič zložité. Stačí štetec a trochu trpezlivosti. Odmenou vám bude skutočne originálny nábytok presne podľa vašich predstáv. Po nátere nezabudnite nechať palety dôkladne vyschnúť.

Montáž

Pripravené palety už stačí len spojiť skrutkami tak, aby boli stabilné. Dve z nich môžete položiť na seba. Tretiu pripevnite zozadu vertikálne tak, aby vytvorila opierku. Pre pohodlné sedenie na vrch položte vankúše či iné podložky a užívajte si zaslúžený odpočinok na záhrade. 

Pustili by ste sa do výroby záhradného sedenia z paliet? Napíšte nám do komentára. 

Mirka  

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto