Betónový kvetináč si vytvoríte aj doma: Skúste to s nami

Betónový kvetináč je štýlovým doplnkom každého interiéru, terasy či záhrady. Jeho elegantný a minimalistický vzhľad si môžete užívať aj u vás doma. Stačí trochu času a spolu s našimi radami si ho vyrobíte aj vy. Poďme na to!

0
9
Betónové kvetináče
Zdroj foto: Photo by Jazmin Quaynor on Unsplash
Čo budete potrebovať? 
  • 2 plastové nádoby akéhokoľvek tvaru a veľkosti (nezabúdajte, že jedna musí byť väčšia a druhá menšia)
  • Suchá betónová zmes
  • Voda 
  • Nádoba na prípravu betónu
  • Vŕtačka s miešadlom (alebo čokoľvek, čím zmiešate betónovú zmes a vodu)
  • Olej 
  • Štetec
  • Záťaž v podobe kamienkov alebo iných ťažších predmetov 
Pripravte si betón

Pre domácich kutilov to nebude žiadna novinka. Vo väčšej nádobe zmiešajte betónovú zmes spolu s vodou. Správny pomer nájdete na obale. Pri tomto kroku sa nikam neponáhľajte a miešajte ho vŕtačkou s miešadlom aj niekoľko minút. Zmes musí byť bez hrudiek. 

Pripravte si nádoby

Vybrané nádoby, ktoré určia tvar výsledného kvetináča si očistite. Väčšiu nádobu potrite kuchynským olejom zvnútra. Tú menšiu zase z vonkajšej strany. 

Tip od nás: Ak väčšiu misku vysteliete bublinkovou fóliou, vytvoríte kvetináč s originálnym vzorom.

Do väčšej nádoby vylejte pripravený betón a vložte menšiu 

Zmes vylejete do väčšej nádoby tak, aby zaplnila ¾ z celkového objemu. Do stredu vložte menšiu nádobu, jemne pritlačte a naplňte ju závažím. Použiť môžete napríklad kamene. Toto závažie vám zaručí, že menšia nádoba ostane na svojom mieste.

Betón nechajte vyzrieť

Teraz potrebujete len čas, aby betón dôkladne vyzrel, čo môže trvať aj niekoľko dní. Potom stačí len odstrániť misky a máte hotovo.

Tip od nás: Takýto kvetináč vyzerá skvelo aj bez ďalších úprav. Je však len na vás, či si ho ozvláštnite aj inými farbami. Fantázii sa medze nekladú. 

A čo vy? Trúfli by ste si vyrobiť vlastný betónový kvetináč? Napíšte nám do komentára, či by ste ho vo finále natreli farbou alebo nie. 

Mirka 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Napíšte Váš komentár!
Zadajte Vaše meno tuto